free templates joomla

Ultimate Fighting Championship na poważnie bierze się za Rosję!

Dana WhiteOrganizacja Ultimate Fighting Championship przygotowuje się do dawno zapowiadanego ataku na wschodnioeuropejski rynek. Niestety póki co nie uwzględnia w tych planach Polski a kieruje się zdecydowanie dalej na wschód. Prezes UFC Dana White poinformował po gali UFC Fight Night 26 w Bostonie, iż on i pozostały managment organizacji ma zamiar wkrótce odwiedzić Rosję, aby omówić z tamtejszymi partnerami możliwość wsparcia UFC na rynku rosyjskim. Na razie nie ma terminu planowanych gal, ani ich ilości, ale sprawa wygląda bardzo poważnie.


"Odwiedzimy Rosję w ciągu tygodnia lub miesiąca, dokładnie nie wiem. Polecimy do Rosji i omówimy tam różne kwestie" - powiedział White. Na pytanie czy przewiduje spotkanie ze słynnym Fiodorem Emelianenko, by namówić go do powrotu do walk stwierdził: "nie, Fiodor jest na emeryturze. Jedziemy tam, aby omawiać kwestie biznesowe" - zaznaczył Dana White.

Nie są to tylko słowa, bo według dobrze poinformowanych źródeł jest już lista zawodników, którzy podpiszą umowę z UFC lub nawet taką już posiadają. W organizacji już są tacy zawodnicy jak Khabib Nurmagomedov, Rustam Habilov, Azamat Gashimov, Adlan Amagov i Ali Bagautdinov. Wszyscy oni są zawodnikami rodem z Kaukazu a więc głównie Dagestanu, Czeczenii i Inguszetii. Dokładnie podobnie jest z tymi, którzy są w orbicie zainteresowań UFC a są to:

Timur Valiev (7-1) waga piórkowa
Rasul Mirzaev (7-0) waga piórkowa
Musa Hamanaev (10-3) waga lekka ,mistrz M-1 Global
Marat Gafurov (7-0) waga piórkowa, mistrz M-1 Global
Imanali Gamzathanov (6-2) waga półśrednia
Rashid Magomedov (17-1) waga półśrednia, mistrz M-1 Global
Arsene Abdulkerimov (9-2) waga ciężka
Islam Mahachev (9-0) waga piórkowa