free templates joomla

UFC Fight Night 26 Shogun vs Sonnen: typowanie Redakcji!

UFC Fight Night 26Przed nami kolejna letnia impreza organizacji Ultimate Fighting Championship czyli gala UFC Fight Night 26: "Shogun vs Sonnen", która odbędzie się w sobotnią noc 17-go sierpnia. Areną walk stanie się hala TD Garden w Bostonie. W głównych rolach zaś wystąpią największe gwiazdy i legendy MMA. Główny pojedynek to starcie brazylijskiego byłego mistrza Pride i UFC Mauricio Rua z najbardziej wygadanym fighterem świata MMA czyli Chaelem Sonnenem. Inna ważna walka to pojedynek numer dwa tej gali Holendra Alistaira Overeema i Travisa Browne. Inne pojedynki jawią się także niezwykle ciekawie a my tradycyjnie pokusimy się o typowanie walk:


Joe Lauzon (22-8-0) vs Michael Johnson (13-8-0)

Główną kartę walk otworzy walka miejscowego zawodnika Joe Lauzona i Michaela Johnsona ze Springfield w stanie Missouri. Dwie porażki w ostatnich walkach nie stawiają Johnsona w roli faworyta, ale Lauzon na UFC 155 w korespondencyjnym pojedynku z Jimem Millerem także miał porażkę i był to jego ostatni wynik w UFC. By w niej pozostać muszą wygrać. To jedynea opcja i tu więcej szans dajemy Lauzonowi.
Nasz typ: Joe Lauzon zwycięży przez poddanie w 2/3 rundzie

Uriah Hall (8-3-0) vs John Howard (20-8-0)
W tym pojedynku wagi średniej faworytem jest zdecydowanie, powracający do organizacji John Howard. "Doomsday" został skreślony w 2011 roku, ale sześć zwycięstw w siedmiu walkach poza UFC przywróciło go ponownie do świata żywych - czytaj zawodników elity świata MMA. Uriah Hall nawet jako były mistrz Ring Of Combat jest dużo mniej doświadczony od rywala i dlatego przegra.
Nasz typ: John Howard zwycięży przez decyzję

Matt Brown (19-11-0) vs Mike Pyle (25-8-1)
Waga półśrednia reprezentowana będzie przez dwóch niezwykle ciekawych zawodników. Brown był niegdyś niemal pośmiewiskiem UFC z najsłabszym rekordem, ale potrafił pogasić uśmiechy na wielu twarzach pewnych siebie rywali. Przegrywał walki, ale nigdy nikt go nie znokautował. Jeśli już to był poddawany. Jednak "Nieśmiertelny" tym razem ma przeciwko sobie niezwykle konsekwentnego rywala, który jeśli trafi to nie popuści i dobije Browne'a. Ponieważ ten ma tragiczną stójkę dokładnie tak się stanie i mimo sympatii jaką żywimy do zawodnika z Ohio, to przegra on ten pojedynek.
Nasz typ: Mike Pyle zwycięży przez TKO w 1 rundzie

Urijah Faber (28-6-0) vs Yuri Alcantara (27-4-0, 1NC)
Rówieśnicy i bardzo zbliżeni do siebie doświadczeniem zawodnicy będą teraz mieli okazję porównać swoje umiejętności. "California Kid" czyli Faber, ma na koncie porażki tylko z największymi gwiazdami wag piórkowej i koguciej ale także szereg ważnych konfrontacji, które trudno porównać z brazylijskimi "rzeźniami" typu Jungle Fight. Musi jednak uważać na umiejętności i cwaniactwo Brazylijczyka, bo może go to kosztować utratę świadomości jak Ricardo Lamasa czy Iliarde Santosa w ostatniej walce. Jęśli będzie czujny wygra na punkty.
Nasz typ: Urijah Faber zwycięży przez decyzję

Alistair Overeem (36-12-1) vs Travis Browne (14-1-1)
Dla wielu to główne starcie wieczoru. Idol siłownianych osiłków, fanów masy i fanów dopingu, stoi jednak pod presją wyniku i zwycięstwa. Przegrana to niewyobrażalna krytyka i mówiąc dowcipnie: "kpiny z koniny". Choćby z tego względu Holender musi zamknąć usta krytykom. Za rywala ma bardzo wszechstronnego i cwanego rzemieślnika, bo takim Browne jest w istocie. Nie jest łatwym rywalem o czym przekonał się choćby kiedyś kickboxer Cheick Kongo, któremu sędziowie podarowali remis w walce z Brownem. Alistaira i Travisa łączy jeden wspólny mianownik - dostali łomot od Antonio Silvy. Kto stawił twardszy opór, wyjaśnia kwestię kto jest lepszy. Niewiadomą jest tylko dyspozycja Overeema i obawa czy wtarł w ciało taką ilość tajemniczych kremów, która nie zmieni stosunku testosteronu do epitestosteronu a z kolei pozwoli mu się zbliżyć do dyspozycji z dawnych lat. Jeśli zadbał o wszystko to zwycięży.
Nasz typ: Alistair Overeem zwycięży przez TKO w 1 rundzie

Mauricio Rua (21-7-0) vs Chael Sonnen (28-13-1)
Gdyby walka odbywała się w kategorii średniej, Rua nie miałby większych szans, ale tej wadze to on jest królem i jest silniejszy. Należy tu wspomnieć pojedynek Rua vs Dan Henderson i zadać sobie pytanie czy Brazylijczyk wstawał po obaleniach Hendersona? Wstawał i parł do przodu. Czy Sonnen jest lepszym zapaśnikiem niż Dan? Raczej słabszym lub podobnym i dodatkowo nie ma ręce bomby jaką straszy rywali "Hendo". Walka może potrwać i trzy rundy i pięć rund, ale jeśli Sonnen na moment spóźni się z reakcją będzie leżał i kwiczał po ciosach silnego jak tur "Szoguna". Taki scenariusz typujemy i nawet słabe zapasy Brazylijczyka nie zapobiegną jego zwycięstwu. Należy też pamiętać co Sonnen wygadywał o brazylijskich zawodnikach a to podniesie motywację Rua i wzmoże siłę ataku.
Nasz typ: Mauricio Rua zwycięży przez TKO w 3 rundzie

Pozostałe typy
Brad Pickett (24-7-0) zwycięży Michaela McDonalda (15-2-0)
Conor McGregor (13-2-0) zwycięży Maxa Hollowaya (7-2-0)
Mike Brown (26-8-0) zwycięży Stevena Silera (22-10-0)
Diego Brandao (21-8-0) zwycięży Daniela Pineda (17-9-0)
Manny Gamburyan (14-8-0) zwycięży Cole Millera (19-7-0)
Ovince St. Preux (13-5-0) zwycięży Cody Donovana (8-2-0)