free templates joomla

Bellator 106: rewanż Muhammed Lawal vs Emanuel Newton! Walka o pas tymczasowy w wadze półciężkiej!

Emanuel NewtonOrganizacja Bellator FC dodała kolejną walkę do gali Bellator 106. Tym razem jest to pojedynek, który stoczą Muhammed Lawal (11-2 MMA, 3-1 BMMA) i Emanuel Newton (21-7-1 MMA, 4-1 BMMA), a stawką tego starcia będzie tymczasowy pas w wadze półciężkiej.
Gala Bellator 106 odbędzie się 2-go listopada w hali Long Beach Arena w Kalifornii i będzie to pierwsze wydarzenie tej organizacji transmitowane w systemie PPV (pay-per-view).

Muhammed Lawal to były mistrz Strikeforce. "King Mo" w Bellator FC stoczył jak na razie cztery pojedynki. Po pokonaniu w debiucie Przemysława Mysiały awansował do półfinału ósmego sezonu turnieju wagi półciężkiej. Tam trafił na wspomnianego wcześniej Emanuela Newtona i, ku zdziwieniu wielu fanów, został znokautowany back-fistem przez co sędzia w pierwszej rundzie musiał zakończyć pojedynek.

Włodarze Bellator FC mieli w swojej świadomości, że Lawal przychodząc do organizacji miał być twarzą brandu, a nie zawodnikiem, który przegrywa z mało znanym Emanuelem Newtonem. Amerykanin dostał ponowną szansę podczas Summer Series 2013, gdzie w półfinale pokonał Setha Petruzelliego, a w finale przez TKO zakończył walkę z Jacobem Noe.
Zwycięstwo w czteroosobowym turnieju dało mu szansę walki o pas z Attilą Veghem, obecnym mistrzem BFC w wadze półciężkiej. Niestety Słowak nabawił się kontuzji barku i do pojedynku nie dojdzie. W związku z tym kierownictwo zadecydowało, że najbardziej racjonalnym krokiem w tej sytuacji będzie zorganizawanie walki o tymczasowe mistrzostwo w wadze półciężkiej.

Emanuel Newton w ostatnich dziesięciu pojedynkach przegrał tylko raz. Pogromcą amerykańskiego zapaśnika był Atilla Vegh podczas półfinałowego starcia na "Summer Games 2012".
Newton zdołał wygrać ósmy sezon turnieju Bellator FC w wadze półciężkiej. W pierwszej fazie turnieju poddał Atanasa Djambazova, anastępnie znokautował Lawala. W finale spotkał się z pretendentem do pasa M-1 Global, Mikhailem Zayatsem.
Sędziowie po 15-sto minutowym pojedynku orzekli, że lepszym zawodnikiem był Newton i to on mógł cieszyć się z ostatecznej wygranej w turnieju wagi półciężkiej. Pokonując Rosjanina udowodnił, że z walki na walkę jest coraz lepszym zawodnikiem i pokonanie byłego mistrza nieistniejącej już organizacji Strikeforce nie było przypadkiem.

W walce wieczoru gali Bellator 106 zobaczymy starcie dwóch byłych mistrzów UFC, Quintona Jacksona i Tito Ortiza. W walce poprzedzającej starcie wieczoru zobaczymy inny rewanż, pomiędzy aktualny mistrzem Bellator FC, Michaelem Chandlerem, i byłym mistrzem tej organizacji, Eddiem Alvarezem, który po roku przepychanek z włodarzami organizacji postanowił jednak "odpuścić" i podpisać kontrakt na kolejne osiem walk.