free templates joomla

KOK World GP 2013: Mateusz Kopiec uczestnikiem turnieju!

Cristian Dorel Mateusz KopiecW sobotę 28-go września w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie odbędzie się gala King Of Kings World GP 2013, którą organizuje litewska grupa MMA Bushido i mołdawska FEA. Impreza ma już sporą tradycję i wypracowany schemat gal. W głównej części odbędzie się ośmioosobowy turniej wagi średniej (do 70 kg) z udziałem zawodników z Mołdawii, Rosji, Japonii i także Polski. W tym roku Polskę po raz kolejny reprezentować będzie Mateusz Kopiec (58-6, 17 KO) z Garudy Muay Thai. W 2011 roku polski zawodnik walczył o pas mistrza KOK z Mołdawianinem Cristianem Dorelem (17-1) i uległ mu na punkty. W ponownej szansie we wrześniu 2012 roku wziął on udział w turnieju KOK wygrał dwie walki a w finale także ponownie został pokonany przez wspomnianego Dorela werdyktem 2-1. Dorel jest w tym roku także przewidziany jako uczestnik turnieju a Kopcowi pozostanie trzecia szansa by udowodnić, iż jest jeszcze w stanie nawiązać walkę z zapleczem wielkich organizacji, bo gale KOK są właśnie takim zapleczem, gal K-1 MA czy Glory.

Kopiec to w przeszłości mistrz Polski Muay Thai i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. Największy sukces odniósł w 2010 roku pod okiem białoruskiego trenera Andreia Molchanova, wygrywając turniej KOK World GP w w Warszawie, gdzie pokonał w finale Holendra Fernando Groenharta a w półfinale Litwina Tadasa Jonkusa. Litwin także jest awizowany jako uczestnik turnieju w Kiszyniowie. Oprócz niego udział weźmie aktualny mistrz Krush, Yasuhiro Kido lub Yoichi Yamazaki. Na razie organizacja Krush ma zdecydować, który ze wspomnianych zawodników przyleci do Kiszyniowa. Ponieważ Kido podpisał ostatnio umowę z K-1 Global i ma wziąć udział w gali K-1 World MAX w Mallorce w dniu 14-go września, to wydaje się, że postawi na bardeziej prestiżową rywalizację niż turniej w Kiszyniowie.

W walce wieczoru gali 26 letni mołdawski zawodnik Kickboxingu Constatnitin Tutu (22-2 13 KO) zmierzy się  ze słynnym Dmitrym Shakutą (82-11-4 28 KO) z Białorusi i będzie to pojedynek o pas KOK w wadze do 80 kg. Poniżej lista uczestników turnieju i gali:

Turniej KOK WGP
Cristian Dorel (Mołdawia)
Tadas Jonkus (Litwa)
Mateusz Kopiec (Polska)
Yoichi Yamazaki (Japonia)

Main event
Constantin Tutu (Mołdawia) vs Dmitry Shakuta (Białoruś)