free templates joomla

Cage Warriors zaangażowało 18 zawodniczek i tworzy cztery kategorie wagowe kobiet!

Cage Warriors Organizacja Cage Warriors Fighting Championship mając na względzie to, że kobiece MMA staje się coraz popularniejsze na wielu światowych arenach, kontraktuje 18 zawodniczek i tworzy cztery kategorie wagowe z limitami: 105, 115, 125 i 135 funtów.
Pierwsze walki zawodniczek pojawią się na najbliższych eventach.

"Jest to znaczący moment rozwoju dla CWFC, ale nie oznacza to ograniczenia się do lokalizacji, w których gale odbywały się w przeszłości. Poza UFC, CW jest teraz nie tylko jedną z najbardziej dynamicznych organizacji w MMA, ale także idącą z duchem czasu i dodającą do swojej oferty walki kobiet.

Zawodniczki, które podpiszą umowę teraz będą miały możliwość pokazania się przed widownią telewizyjną, która będzie liczyła około 150 milionów, a walki będą transmitowane na cały świat. Dołożymy wszelkich starań, żeby pomóc im w promocji ich nazwisk, tak jak Conor McGregor i wielu innym." - powiedział Graham Boylan, Prezes Cage Warriors.

Conor McGregor, zanim podpisał kontrakt z UFC, zdobył dwa tytułu walcząc w Cage Warriors. Po świetnym debiucie w UFC, kiedy na gali UFC on FUEL TV 9 znokautował swojego przeciwnika, Marcusa Brimage, w pierwszej rundzie, kolejną walkę stoczy na sierpniowym UFC Fight Night 26 w Bostonie.

Wśród zawodniczek, które rywalizowały w Cage Warriors wcześniej są Rosi Sexton, która miała właśnie swój debiut w UFC w czerwcu tego roku, czy Sheila Gaff, debiutująca w UFC w kwietniu br. Część zawodniczek poszła inną drogą i wybrała kobiecą organizację Invicta FC, były to między innymi Joanne Calderwood, Katja Kankaanpaa i Aisling Daly.

Graham Boylan i Cage Warriors przyczynili się do wypromowania Sexton jako zawodniczki z wynikiem sześciu zwycięstw, bez żadnej porażki w CW, co pomogło jej w negocjacji kontraktu z UFC. Sexton zadebiutowała walką na gali UFC 161, przegrywając niestety z Alexis Davis.

"Cage Warriors wspierało mnie przez całą moją karierę, dając mi wiele szans, które doprowadziły mnie tu, gdzie jestem teraz. Jestem podekscytowana faktem, iż postanowili rozwinąć kobiece MMA w swoich strukturach. Dzięki nim kobiety będą mogły zaprezentować swoje umiejętności.
Przez długi czas Europa potrzebowała naprawdę silnej kobiecej dywizji (kategorii) w ramach konkretnej organizacji, która dawałaby zawodniczkom możliwość regularnych walk z dobrymi przeciwniczkami i wyłonienie zawodniczek na najwyższym poziomie. To tylko pierwszy krok, a ja nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak to się rozwinie." - powiedziała Rosi Sexton.

Wśród 18 zawodniczek, które podpisały kontrakt z Cage Warriors jest weteranka, Karla Benitez (10-4-1) z Hiszpanii, która siedem z dziesięciu swoich zwycięstw odniosła przed czasem, a także niepokonana Angielka, perspektywiczna zawodniczka, Laura Howarth (3-0).

Dla Polaków z pewnością najbardziej interesująca będzie informacja, że jedną z zakontraktowanych zawodniczek jest 18-letnia Agnieszka Niedźwiedź, która ma w swoim dorobku trzy zwycięstwa i ani jednej porażki. Umowa z Cage Warriors obejmuje 5 walk, ale pozwala zawodniczce startować na galach w Polsce.

Cage Warriors wprowadzi takie wagi jak: 

atomweight (waga atomowa, 105 funtów),
strawweight (waga słomkowa, 115 funtów),
flyweight (waga musza, 125 funtów),
bantamweight ( waga kogucia, 135 funtów)

Pełna lista zawodniczek zakontraktowanych w CW.

LJ Adams (1-1); wiek: 29; waga: kogucia; kraj: Anglia;
Karla Benitez (10-4-1); wiek: 34; waga: słomkowa; kraj: Hiszpania;
Irene Cabello, (1-1); wiek: 20; waga: słomkowa; kraj: Hiszpania;
Catherine Costigan (2-0); wiek: 33; waga: atomowa; kraj: Irlandia;
Kirsty Davis (0-0); wiek: 36; waga: słomkowa; kraj: Hiszpania;
Emma Delaney (0-0); wiek: 31; waga: kogucia; kraj: Anglia;
Chloe Hinchcliffe (1-3-1); wiek: 24; waga: musza; kraj: Anglia;
Laura Howarth (3-0); wiek: 26; waga: kogucia; kraj: Anglia;
Kerry Hughes (0-0); wiek: 28; waga: kogucia; kraj: Anglia;
Kate Jackson (4-2); wiek: 26; waga: musza; kraj: Anglia;
Amanda Kelly (0-0); wiek: 31; waga: kogucia; kraj: Anglia;
Rachael McMillan (0-0); wiek: 25; waga: musza; kraj: Anglia;
Agnieszka Niedzwiedz (3-0); wiek: 18; waga: kogucia; kraj: Polska;
Vanessa Reinsch (1-1); wiek: 25; waga: atomowa; kraj: Niemcy;
Vanessa Rico (0-1); wiek: 32; waga: atomowa; kraj: Hiszpania;
Eeva Siiskonen (2-0); wiek: 31; waga: kogucia; kraj: Finlandia;
Hannah Stephens (1-1); wiek: 22; waga: kogucia; kraj: Anglia;
Slavka Vitali (2-0); wiek: 38; waga: musza; kraj: Włochy;