free templates joomla

Gabriel Gonzaga vs Shawn Jordan na UFC 166!

Gabriel Gonzaga Shawn JordanByły pretendent do mistrzostwa wagi ciężkiej z przed wielu lat, 34-letni Brazylijczyk Gabriel Gonzaga (15-7 MMA, 10-6 UFC) spotka się z jedną z wschodzących gwiazd wagi ciężkiej 28-letnim Amerykaninem Shawnem Jordanem (15-4 MMA, 3-1 UFC) podczas gali UFC 166, która odbędzie się 19-go października w hali Toyota Center w Houston w stanie Teksas. Pojedynek odbędzie się głównej karcie walk amerykańskiej gali.
Gonzaga nazywany "Napao" mimo wielu dobrych walk w UFC, został z niej relegowany po porażkach z Juniorem Dos Santosem i Brendanem Schaubem w 2010 roku. Warto pamiętać, że w 2007 roku był on autorem jednego z najbrutalniejszych nokautów w historii UFC. Na gali UFC 70, odesłał on w niebyt jedną z największych gwiazd Sportów Walki, Mirko "Cro Copa" Filipovica, kosmicznym kopnięciem na głowę. Zapewniło mu to szansę walki o pas z Randym Couture i Brazylijczyk był bliski detronizacji mistrza. Niestety przegrał po dramatycznym złamaniu nosa w trzeciej rundzie. Ostatnio powrócił w dobrym stylu i wygrał trzy walki przy jednej porażce z Travisem Browne. Ostatni pojedynek to świetny występ przeciwko Dave'owi Hermanowi i 17 sekundowy nokaut jaki mu zaserwował, co zobrazowało nadal spore możliwości brazylijskiego osiłka.

Jordan z kolei to weteran Bellatora i Strikeforce. W UFC zadebiutował w lutym 2012, nokautując znanego z KSW,  Oli Thompsona z Anglii. Później przytrafiła mu się punktowa porażka z Francuzem Cheickiem Kongo, ale dwie kolejne wygrane z Mike Russowem i Patem "HD" Barrym, również ujawniły spory potencjał amerykańskiego fightera. Na pewno nie jest na straconej pozycji, bo tak jak i Gonzaga, potrafi mocno uderzyć a dodatkowo bije seriami ciosów. Widzów czeka ciekawe i emocjonujące starcie.