free templates joomla

ME Muay Thai IFMA: Marcin Łepkowski i Oskar Staszczak wygrywają pierwsze walki!

Mua Thai IFMAWe wtorek 23-go lipca w stolicy Portugalii, Lizbonie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Muay Thai IFMA-EFM, największej światowej i europejskiej organizacji amatorskiego tajskiego boksu. Tradycyjnie zawody obsadzone są niezwykle mocno i nikogo nie powinna zmylić nazwa "amatorskie", bowiem startuje na nich cała czołówka zawodowych fighterów z Białorusi, Rosji czy Francji a więc krajów, które odgrywają kluczową rolę w Muay Thai i to nie tylko na naszym kontynencie.

Wśród tej elity nie brakuje i polskich zawodników, którym przewodzi najbardziej doświadczona i utytułowana Joanna Jędrzejczyk - trzykrotna mistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni Europy, stojąca przed szansą zdobycia trzeciego tytułu. W ME starują zarówno seniorzy jak i juniorzy.Zawody rozpoczęły się tradycyjną odprawą, ważeniem i już w środę 24-go dwójka naszych reprezentantów Marcin Łepkowski w wadze półśredniej (67 kg) i Oskar Staszczak (75 kg) rozpoczęli marsz po sukcesy polskiej reprezentacji.

Łepkowski zaczął mistrzostwa bardzo mocną walką z Fabrice Dealannonem z Francji. Po dwóch równych rundach w trzeciej Polak trafił łokciem Francuza i konieczna była interwencja lekarza. Sam Łepkowski przyznał nam, że była to niełatwa walka a rozcięcie Francuza pomogło mu w wygraniu. Teraz czeka na niego rywal z Austrii (Martin Gromkevich) i ewentualnie później sam Andrei Kulebin, którego przedstawiać nie trzeba nikomu interesującemu się MT. Na razie Łepkowskiego czeka bój o brązowy medal a warto pamiętać, że nasz zawodnik to dwukrotny finalista słynnego turnieju I-1 w Hong Kongu i bardzo na niego liczymy.

Oskar Staszczak walczył pełne trzy rundy z Johanem Herö z Halmstad MT ze Szwecji. Po trzech rundach sędziowie nie mieli problemów z wytypowaniem zwycięzcy i ręka Polaka powędrowała w górę. Teraz Polak zmierzy się z Vitaliyem Nikiforovem z Ukrainy. Polak przystąpi do walki i jeśli wygra będzie miał na pewno brązowy medal ME.

W czwartek 25-go lipca odo walki przystąpią kolejni zawodnicy z naszego kraju i będzie ich aż ośmioro włącznie ze wspomnianą Joanną Jędrzejczyk i dwójką wygranych fighterów. Poniżej lista walczących w czwartek Polaków:

57 kg: Joanna Jędrzejczyk vs Elif Guney (Turcja)*
60 kg: Janiak Sebastian vs Eduard Protcenko (Rosja)**
75 kg: Maksymilian Matras vs Anto Siric (Chorwacja)**
60 kg: Łukasz Łęczycki vs Artem Avanesov (Białoruś)*
63,5 kg: Jarosław Dobosz vs Kari Viinikainen (Finlandia)*
91 kg: Paweł Michalak vs Vladimir Mineev (Rosja)*

Walki o brązowe medale
67 kg: Marcin Łepkowski vs Martin Gromkevich (Austria)
75 kg: Oskar Staszczak vs Vitaliy Nikiforov (Ukraina)

*seniorzy
** juniorzy