free templates joomla

UFC 165: Pat Healy vs Khabib Nurmagomedov na gali w Toronto

Khabib Nurmagomedov vs Pat Healy Bardzo ciekawe zestawienie zostało dodane do karty walk UFC 165. Starcie w wadze lekkiej, w którym zobaczymy weterana organizacji Strikeforce, Pata Healy (29-16 MMA, 0-0 UFC), a zmierzy się on z rosyjskim zawodnikiem, Khabibem Nurmagomedovem (20-0 MMA, 4-0 UFC). Gala UFC 165 odbędzie się 21 września w Air Canada Centre w Toronto, a w walce wieczoru zmierzą się Jon Jones i Alexander Gustafsson.

Pat Healy w UFC zadebiutował w kwietniu, kiedy to pokonał Jima Millera przez poddanie w trzeciej rundzie. Jak się potem okazało Healy, chcąc jeszcze lepiej zaprezentować się podczas debiutu w największej organizacji MMA na świecie wspomagał się marihuaną. Wynik walki zmieniono na "No Contest", czyli pojedynek nieodbyty. Healy ostatni raz przegrał w 2010 roku, jeszcze za czasów występów w Strikeforce. Został wówczas poddany przez Josha Thompsona przez Mataleo (duszenie za pleców).

Wywodzący się z Sambo, posiadacz czarnego pasa w Judo, Rosjanin, Khabib Nurmagomedov z pojedynku na pojedynek pokazuje, że jest solidnym zawodnikiem. Nie byłoby dziwne, gdyby w 2014 roku dostał szansę walki o pas wagi lekkiej. Od debitu w UFC w styczniu 2012 roku wygrał cztery pojedynki. Pokonywał kolejno takich zawodników jak Abel Trujillo, Thiago Tavares, Gleison Tibau i Kamal Shalorus. W swojej ostatniej walce nie zrobił wagi, ale za to uraczył kibiców zgromadzonych w Las Vegas świetnym, emocjonującym pojedynkiem.
Jeśli dwukrotny mistrz Rosji w Sambo będzie dalej dawał takie pojedynki, to kierownictwo UFC z przyjemnością da mu szansę walki o mistrzostwo wagi lekkiej.