free templates joomla

Darrill Schoonover rywalem Alexandra Emelianenko na ProFC 50!

Darrill Schoonover Zaledwie kilka dni temu ukazały się informacje o dwóch zakontraktowanych walkach znanego rosyjskiego zawodnika wagi ciężkiej Alexandra Emelianenko (23-6) a już dotarła informacja o trzeciej potencjalnej walce, bowiem młodszy Emelianenko spotka się z uczestniekiem słynnego programu The Ultimate 10 Fighter, Darrillem Schoonoverem (13-5) z USA. Walka odbędzie się 25 sierpnia na jubileuszowej gali ProFC 50 w Rostowie nad Donem w Rosji. Walkę z Emelianenko, Amerykanin zapowiedział na swoje stronie na społecznościowym Facebooku.

Tylko w tym roku bedzie to trzeci pojedynek Alexandra, który pokonał Boba Sappa i Jose Rodrigo Gelke na galach Legend Fighting Show i ProFC 49. Dwie kolejne jakie są już wstępnie zapowiedziane to rewanże z Mirko "Cro Copem" Flipovicem i Jeffem "Snowmanem" Monsonem na Legedn Fighting Show. Zatem Aleksandra czeka morderczy maraton walk w ciągu kilku miesięcy.

Schoonover doszedł w TUF 10 doćwierćfinału, gdzie został znokautowany przez Marcusa Jonesa. Jednak po programie, dostał szansę występu na gali końcowej The Ultimate Fighter 10 Finale i tam ponownie został znokautowany przez Brytyjczyka Jamesa McSweeneya, po czym zwolniono go z UFC. Jako żołnierz marines powrócił do służby w Fort Benning, ale tam przeniesiono go do rezerwy ze względu na nadciśnienie.

28-letni Schoonover najbardziej znany z tego, że przeciwstawił się ex-mistrzowi wagi półciężkiej UFC Quintonowi Jacksonowi
, który krytykował i naśmiewał się z jego mało sportowej figury. Na marginesie był w jego teamie w tymże programie TUF 10.  Ostatnio Amerykanin zanotował serię trzech zwycięstw, pokonując m.in. znanego Paulo Buentello.