free templates joomla

Mistrz UFC Jon Jones ma kontrakt z Nike!

Jon Jones Nike Amerykański zawodnik MMA Jon "Bones" Jones (16-1 MMA, 10-1 UFC) podpisał umowę z Nike, która jest uważana za jednego z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Jon Jones,jest posiadaczem pasa UFC w wadze półciężkiej.

25 letni mistrz jest jednym z najbardziej znanych zawodników Mieszanych Sztuk Walki w USA. Jest też najmłodszym mistrzem UFC w historii. Gdy nokautował Mauricio Ruę miał niespełna 24-y lata. Był jednym z pierwszych zawodników, który wychodził w ubraniach macierzystej organizacji UFC. Wiadomo, że nikt nie będzie chciał inwestować w przegranych, czy słabszych zawodników. Jones po kolejnych zwycięzcach udawadnia, że jest urodzonym zwycięzcą.


W zeszłym tygodniu podpisał umowę z Nike, a  w środę 8-go sierpnia 2012, informacja została oficjalnie ogłoszona. W rodzinie Nike znajdują się, lub znajdowały się takie gwiazdy jak Michael Jordan, czy też obecny mistrz NBA, LeBron James.

Pierwszym zawodnikiem, po którego zgłosiła się firma Nike, był mistrz UFC w wadze średniej, Anderson Silva. Mogliśmy go podziwiać w spodenkach wyżej wymienionej firmy np. podczas gali UFC 148, w walce przeciwko Chaelowi Sonnenowi. Wcześniej Nike podpisywała kontrakty lokalnie z zawodnikami MMA z Japonii nie sięgając po innych.

Jones na swoim twitterze napisał: "Jestem dumny z podpisania umowy z największą sportową firmą na świecie. Marzenia się spełniają" - dodajmy, że są to marzenia finansowe, bo tych prozaicznych niewiele wiadomo, ale wśród nich na pewno jest jedno związane z nadużywaniem alkoholu. Warto wierzyć, że jest też na jego liście. Jak wie większość fanów, kilka miesięcy temu zawodnik spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Podpisanie kontraktu zatem jest sporym wyrazem zaufania wobec młodego zawodnika i patrząc na casus Tigera Woodsa, czasem łatwo jest stracić cenne kontrakty nawet z powodu "niemoralnego prowadzenia się" a co dopiero przy słabości do alkoholu.

Jones otrzyma od firmy Nike wszystkie najpotrzebniejsze atrybuty do trenowania. Według magazynu Forbes wartość rynkowa firmy Nike to 15 miliardów dolarów i wśród firm sportowych jest to absolutnie numer jeden. Następny na liście Adidas ma zaledwie 1/3 wartości czyli 5 mld a amerykański konkurent czyli koncern Reebok zaledwie 1,5 mld.