free templates joomla

Marcin Prachnio nokautuje w zawodowym debiucie w MMA na UWC 23!

Marcin PrachnioSwoją pierwszą zawodową walkę w MMA i do tego międzynarodową wygrał polski karateka Marcin Prachnio (1-0). Stało się to  w sobotę 13-go lipca na gali Ultimate Warrior Challenge 23 (UWC 23) w w Southhend niedaleko stolicy Wielkiej Brytanii. Występujący w wadze ciężkiej Prachnio znokautował trenującego na Wyspach Brytyjskich Litwina Tomasa Siaucila (1-5) po wysokim okrężnym kopnięciu na głowę. Oficjalny czas nokautu to jedna minuta i 11 sekund. Link do walki.

Wywodzący się z Karate Kyokushin a reprezentujący obecnie holenderskie Tatsujin Dojo Holland, Prachnio niedawno został mistrzem Europy Shooto w wadze do 100 kg (European Championship Shooto 2013). Zawody odbyły się zaledwie przed tygodniem w Deventer w Holandii, w dniu 6-go lipca. Polak w finale imprezy także wygrał przez nokaut z  Arnoldem Lukinjukiem z holenderskiego Angelo Gym. Tu także walka zakończyła się przed upływem dwóch minut. Warto podkreślić, iż w marcu tego roku w swoim debiucie kickboxerskim Prachnio pokazał klasę także nokautując swojego holenderskiego rywala, Kordiana Scharla, efektowną obrotówką co odbiło się szerokim echem w Karju Tulipanów.

Kariera Polaka zatem zaczyna nabierać naprawdę imponującego tempa. Jest to tym bardziej warte uwagi, iż Tatsujin Dojo do którego wyjechał Prachnio jest związane z najlepszym holenderskim teamem Golden Glory i jednym z jego liderów Martijnem de Jongiem. Jeśli Prachnio w takim tempie będzie rozwijał się dalej, to możemy wkrótce doczekać się zawodnika klasy europejskiej. Warto przypomnieć, iż Polak święcił sukcesy w Karate Kyokushin i był jednym z zawodników światowej elity.  Nic nie stoi na przeszkodzie by także i w MMA, czy Kickboxingu szybko wszedł do europejskiej czołówki. Prachnio pochodzi z Warszawy i jest wychowankiem Rafała Tomali z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.