free templates joomla

Polish Thaiboxing League Thai Battle 1: sukces pierwszej edycji! Wyniki

Radosław Paczuski vs Przemysław BubińskiW sobotę 29-go czerwca w Nowej Soli, leżącej w województwie lubuskim odbyła się pierwsza edycja walk tajskiego boksu w formule Pro-Am w ramach projektu organizowanego przez nowo powstałą organizację Polish Thaiboxing League. Gala Thai Battle 1, zakończyła się sporym sukcesem. Komplet zaproszonych gości i zainteresowanych widzów w w nowosolskiej hali MOSiR oglądał pojedynki Muay Thai stojące na bardzo wysokim poziomie a oprawy nie powstydziłyby się nawet duże organizacje walk.

Gwiazdą wieczoru był Radosław Paczuski z warszawskiej Garudy, który pokonał najpierw silnego Przemysława Bubińskiego z Kohorty Poznań a w kolejnej bardzo twardego miejscowego zawodnika Michała Szmajdę, który eksperymentalnie walczył w wadze półciężkiej (81 kg). W obu wypadkach były to pojedynki stojące na dobrym poziomie.

Dobrze wypadł także Mateusz Białas z Punchera Wrocław tocząc kapitalny pojedynek z Arkadiuszem Szurczakiem z Arkadii Kalisz. Również jego kolega klubowy i imiennik Mateusz Pluta zwyciężył efektownie powodując mocne rozcięcia Mateusza Urbanowicza z teamu byłego mistrza świata Roberta Żytkiewicza.

Inny mistrz świata i zarazem jeden z organizatorów Thai Battle 1, Tomasz Makowski powiedział: "jesteśmy bardzo zadowoleni z tej imprezy. Wszystko przebiegło bardzo dobrze i stało na wysokim poziomie. Walki mogły podobać się widzom i już zapowiadamy, że najlepsi zawodnicy Polish Thaiboxing League, walczyć będą w grudniu podczas gali MFC 6, którą organizujemy w mojej rodzinnej Nowej Soli".

Trener kadry Polski i trener wrocławskiego Punchera Janusz Janowski, który jest pomysłodawcą imprezy dodał: "pierwszy raz chyba nie miałem przesytu walkami i wszystko mi się podobało. Zawodnicy cieli się niesamowicie i nie było żadnej słabej walki. Już myślimy o kolejnych dwóch edycjach i wielkim finale w grudniu. W zasadzie musiałbym wyróżnić wszystkich uczestników gali by kogoś pochwalić. Cieszę się z sukcesu, bo i termin i okoliczności nie sprzyjały nam zanadto a mimo to osiągnęliśmy sukces w postaci dwunastu świetnych walk przy dobrej organizacji imprezy".

Komplet wyników:

1. 81 kg: Radosław Paczuski (Garuda Warszawa) pokonał Przemysława Bubińskiego (Kohorta Poznań) przez decyzję 3-0
2. 71 kg: Cezary Żyngiel (Nak Muay Szczecin) pokonał Jordana Puciatę (Jedi Boxing) przez TKO w 2 rundzie
3. 71 kg: Mateusz Białas (Puncher Wrocław) pokonał Arkadiusza Szurczaka (Arkadia Kalisz) przez decyzję 3-0
4. 71 kg: Maciej Orzechowski (Puncher Wrocław) pokonał Axela Walendzika (Żytkiewicz Team) przez decyzję 3-0
5. 60 kg: Patryk Sagan (Legion Głogów) pokonał Przemysława Adamczyka (Żytkiewicz Team) przez decyzję 3-0
6. 67 kg: Marcin Kret (Puncher Wrocław) pokonał Jarosława Ottona (Garuda W-wa) przez TKO (4 x liczenie) w 2 rundzie
7. 91 kg: Mateusz Pluta (Puncher Wrocław) pokonał Mateusza Urbanowicza (Żytkiewicz Team) przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie
8. 75 kg: Denis Makowski (Garuda W-wa) pokonał Oskara Wandzela (Maximus Poznań) przez decyzję 3-0
9. 75 kg: Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team) pokonał Krystiana Patela (Fight Club Zielona Góra) przez decyzję 3-0
10. 71 kg: Bartosz Zawadzki (Czerwony Smok Poznań) pokonał Macieja Orzechowskiego (Puncher Wrocław) przez decyzję 3-0
11. 81 kg: Radosław Paczuski (Garuda W-wa) pokonał Michała Szmajdę (Max Boxing Klub) przez decyzję 3-0
12. 63,5 kg: Bartosz Batra (Puncher Wrocław) pokonał Maxima Petkevicha (Białoruś/Golden Viktory) przez decyzję 3-0