free templates joomla

Marcin Zontek i Michał Elsner przeciw rosyjskim gwiazdom M-1 Global!

Marcin ZontekByły pretendent do pasa wagi półciężkiej rosyjskiej organizacji M-1 Global 33 letni Marcin Zontek (12-8) i 26 letni polski  Michał Elsner (12-11) wezmą udział w gali "Wyzwolenie", która odbędzie się w rosyjskim mieście Biełgorod w dniu 5-go sierpnia. Rywalem powracającego po blisko roku przerwy Zontka będzie silny Rosjanin Viktor Nemkov (17-4) a Elsnera  Nikolay Aleksakhin (5-2). Według na razie nieoficjalnych doniesień rosyjskich mediów walka Zontka z Nemkovem będzie pojedynkiem o pas wagi półciężkiej. 

Dla Zontka będzie to pierwsza walka po niesamowitej wrześniowej batalii w 2012 roku z Sergeyem Kornevem, który zakończył dość niespodziewanie karierę po tej bitwie określanej przez Vadima Finkelsteina, prezesa organizacji "Walką Roku 2012" w rosyjskim MMA. Polak także odniósł sporo obrażeń po tamtym pojedynku i nie było za wiele słychać o jego startach.

W międzyczasie władze M-1 Global próbowały zorganizować walkę o pas pomiędzy Nemkovem a Saparbekiem Safarovem z Dagestanu, który zasłynął skandsalem ze spoliczkowaniem naszego Tomasza Narkuna na ważeniu przed jedną z gal M-1 Global. Szczęśliwie i zupełnie naturalnie dla Zontka, Safarov został wycofany z gali M-1 Challenge 40 i to Polak może mieć szansę walczyć o ten pas na gali "Wyzwolenie", co byłoby wyjątkową sytuacją, bowiem gala organizowana jest poza oficjalnym kalendarzem gal M-1 Global. Póki co informacja o występie Zontka nie jest także jeszcze oficjalnie potwierdzona przez M-1 Global, ale mamy nadzieję że jest to kwestia godzin lub najbliższych dni.

Impreza ma związek z rocznicą wyzwolenia miasta z rąk faszystowskich najeźdźców i wezmą w nim udział fighterzy klubu Aleksander Newski (OEMK Stary Oskol), którzy zmierzą się z zawodnikami z Europy i krajów WNP. Główną uwagę zwracają nazwiska flagowych postaci organizacji M-1 Global Dmitry Samoilova (12-6-1) i wspomnianego Nemkova. Gościem honorowym eventu będzie Fiodor Emelianenko, gwiazda MMA i aktualnie doradca prezydenta Rosji i prezes Rosyjskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki.

Poza ewentualnym startem Zontka i pewnym już Elsnera zwraca uwagę powrót 29 letniego Czecha Pavla Svobody (7-1), który był straszliwie znokautowany na gali KSW 22 przez Anzora Azhieva. Jak widać Czech doszedł już do siebie i będzie próbował się odbudować. Jego rywalem będzie mistrz M-1 Selection Alexey Nevzorov (7-1). Poniżej karta walk:

Walki otwarcia
77 kg: Hovhannes Abgaryan vs Alexander Tsernov
93 kg: Alex Stoian vs TBA

Superfight
70 kg: Vadim Russul (Ukraina) vs Anton Gukov (Rosja)
77 kg: Michal Elsner (Polska) vs Nikolay Aleksakhin (Rosja)
93 kg: Jiri Prochaska (Czechy) vs Vadim Nemkov (Rosja)
93 kg: Alexander Boyko (Ukraina) vs Arthur Astakhov (Rosja)
66 kg: Pavel Svoboda (Czechy) vs Alexei Nevzorov (Rosja)
84 kg: Adam Polgar (Węgry) vs Anatoliy Tokov (Rosja)
84 kg: Dmitry Samoilov (Rosja) vs TBA

Walka wieczoru
93 kg: Viktor Nemkov (Rosja) vs Marcin Zontek (Polska)