free templates joomla

Mistrz Lumpinee Stadium Sam-A debiutował w boksie! Video!

Sam-AMistrz Muaythai ze stadionu Lumpinee i Najlepszy Zawodnik Roku 2011 Sam-A debiutował w profesjonalnym boksie. Tajski mistrz pokonał Filipińczyka Christiana Abila przez TKO w 4 rundzie (0:25 min) podczas gali w Saraburi w Tajlandii w dniu 12-go lipca. Sam-A ma stoczonych w Muay Thai 409 pojedynków! Wygrał 358 i 8 zremisował. Przegrał tylko 43 walki w swojej karierze w tym ostatnią ze świetnym Penekiem Sitnumnoi. Już dziś stanie też do kolejnego pojedynku na Lumpinee Stadium o wyniku której poinformujemy.

Nie jest to wyjątkowy przypadek walk mistrzów Muay Thai w boksie i to profesjonalnym jak też amatorskim. Przypomnijmy, że pierwszym mistrzem olimpijskim w boksie z tego kraju był Somluck Kamsing w 1996 roku a wcześniej był także mistrzem Lumpinee w Muay Thai. Wcześniej zawodowym mistrzem świata WBC był wielokrotny mistrz Lumpinee i Rajadamnern, niesamowity Samart Payakaroon, który stracił pas w walce z Jeffem Fenechem z Australii.

Dość powiedzieć, że od Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996 rok) Tajlandia zdobyła 13 medali w tym 4 złote. Warto to porównać z wątpliwymi dokonaniami polskiego pięściarstwa w tym okresie i powielanej przez polskich trenerów boksu i Kickboxingu bzdurnej opinii: "Tajowie nie mają rąk i ogólnie słabo boksują" - jeśli tak to wypada życzyć naszym wirtuozom ringu, by tak "nie mieli rąk i ogólnie słabo boksowali" jak Tajowie. Tymczasem polecamy obejrzenie częściowego materiału filmowego z walki Sama-A.