free templates joomla

Megumi Fujii ogłasza plany przejścia na emeryturę po walce w Japonii!

Megumi FujiiPo blisko 10 latach startów w MMA Megumi Fujii, o wdzięcznym przydomku "Mega Megu", zamierza powiesić rękawice na kołku po walce w Japonii w październiku 2013.
Fujii (26-2) w sobotę ogłosiła zamiar przejścia na emeryturę na swoim koncie na Twitterze. Napisała, że będzie walczyć na gali Vale Tudo Japan (VTJ) w Japonii w dniu 3 października 2013, a po tym ogłosi zakończenie kariery.

To smutna wiadomość dla fanów MMA, bowiem, związana z trenerem Joshem Barnettem, zawodniczka to jedna z najwybitniejszych postaci kobiecego MMA, znana ze świetnych umiejętności Jiu-Jitsu, w którym także miała sporo sukcesów, choć  często przychodziło jej się mierzyć z większymi wagowo zawodniczkami, jak np. Kyra Gracie, najlepsza zawodniczka BJJ.

Tym nie mniej "Mega Megu" zapamiętana będzie głównie przez swoje sukcesy w Mieszanych Sztukach Walki, a są one niesamowite.

Z 26 zwycięstw w karierze, 39-letnia zawodniczka, aż 19 z nich odniosła przez poddanie. Jej samej nikt nigdy nie zmusił do poddania. Tylko dwie jej porażki w karierze poniesione były po starciach na pełnym dystansie i poprzez przez decyzje sędziowskie. Nie zawsze były one sprawiedliwe, ale fani jej talentu wiedzą to i pamiętają.
Pamiętają także jej sympatyczną osobowość i szacunek do rywalek. I tych pokonanych i tych, z którymi zdarzało jej się rzadko przegrywać.

Fujii swoją zawodową karierę w MMA rozpoczęła walką na gali Smackgirl - Holy Land Triumphal Return w sierpniu 2004 roku, walcząc z inną Japonką, Yumi Matsumoto. W latach 2004-2009 walczyła głównie w Japonii na galach Shooto, Smackgirl oraz Jewels, ale zanotowała w tym okresie kilka zwycięskich walk także za granicą.

Rozpoczynając od pierwszej zawodowej walki, którą wygrała, Fujii odniosła później dwadzieścia dwa zwycięstwa z rzędu.

W 2010 roku Fujii związała się z amerykańską organizacją Bellator FC, w której zadebiutowała na gali Bellator 21 walcząc z Sarah Schneider. Zaprezentaowała się tam wspaniale, a także odniosła pierwsze i do tej pory jedyne w swojej karierze zwycięstwo przez nokaut, pokonując swoją przeciwniczkę w trzeciej rundzie. To zwycięstwo umożliwiło jej start w turnieju wagi piórkowej kobiet w Bellatorze.

Na gali Bellator 24, w ćwierćfinale turnieju, zmierzyła się z Carlą Esparza, którą pokonała w drugiej rundzie poprzez poddanie (dźwignia). Półfinał turnieju odbył się na gali Bellator 31, gdzie Fujii poddała swoją rywalkę, Lisę Ellis, zaledwie w 99 sekund przechodząc do finału.

Pierwszy raz Megumi Fujii została pokonana w październiku 2010 roku w finale turnieju kobiet w wadze piórkowej, który został rozegrany na gali Bellator 34. Jej przeciwniczką była Zoila Frausto Gurgel, która zwyciężyła przez niejednogłośną i bardzo kontrowerjsyjną decyzję.

Po walce z Gurgel Fujii walczyła trzykrotnie w Japonii i wszystkie trzy walki z rzędu wygrała. W maju 2012 roku ponowanie wystąpiła dla organizacji Bellator FC, na gali Bellator 69. Zmierzyła się wówczas z Jessicą Aguilar, z którą przegrała przez jednogłośną decyzję.

Ostatnią walkę stoczyła w grudniu 2012 roku na gali Vale Tudo Japan wygrywając przez jednogłośną decyzję z Mei Yamaguchi.

Jeśli chodzi o walkę planowaną na październik tego roku to przeciwniczka Fuji nie została jeszcze ogłoszona.