free templates joomla

Maciej Browarski vs Tomislav Spahovic na FFC 7 w Sarajewie!

Maciej BrowarskiPolski zawodnik MMA wagi półciężkiej Maciej Browarski (9-4) z AKS Chorzów przyjął propozycję występu na kolejnej chorwackiej gali Final Fight Championship 7 "Poturak Leko", która odbędzie się 15-go września w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie. Rywalem Polaka, będzie miejscowy zawodnik wywodzący się z zapasów Tomislav Spahovic (4-4). Ten pojedynek był już awizowany nieoficjalnie na galę FFC 6 w Porecu w Chorwacji, ale przed ogłoszeniem Bośniak wycofał się z powodu kontuzji. Pojedynek Browarskiego i Spahovica odbędzie się w głównej karcie walk.

Browarski wystąpił na gali Final Fight Championship 4 w Zadarze i tam sprawiając europejską sensację poprzez nokaut na  faworyzowanym Jasonie Jonesie z Holandii. Holender był klasyfikowany na ósmym miejscu w rankingu europejskiego MMA. Bojowy Polak przypadł do gustu chorwackiej publiczności a także organizatorowi Orsatovi Zovko, szefowi kanału Fight Channel i jedno managerowi Mirko "Cro Copa" Filipovica.

Orsat tak jak obiecał, zaprosił Polaka do kolejnego występu na bałkańskim rynku. Spahovic walczył już na gali FFC 3 i tam pokonał przez nokaut reprezentującego Szwecję Christiana Golcica. Nie jest wykluczony udział innych polskich zawodników na FFC 7 i kolejnych galach Final Fight Championship poprzez współpracującą grupę World Of Profit.

Gale Final Fight Championship to nowy produkt na europejskim rynku i są budowane z ogromnym rozmachem przez Orsata Zovko, który przede wszystkim skupił się na podpisaniu umów ze stacjami telewizyjnymi w Europie i na całym świecie. M. in. ostatnia gala FFC 6 transmitowana była do 60 krajów.  Wzorowane są na niedościgłej japońskiej Pride i K-1. Program gal obejmuje walki Kickboxingu i MMA. To daje świetny efekt, bowiem z imprezy na imprezę przybywa nie tylko widzów przed ekranami, ale FFC 6 zanotowała już niemal komplet sprzedanych biletów. Kolejna impreza FFC 7 nie powinna mieć z tym większych problemów. Świetnie, iż będzie ona z udziałem polskiego zawodnika. Wstępna karta walk:

Główna karta
KB +91 kg: Dzevad Poturak (Bośnia) vs Stefan Leko (Niemcy)
KB +91 kg: Pavel Zhuravlev (Ukraina) vs Muamer Tufekcic (Bośnia)
MMA 93 kg: Tomislav Spahovic (Bośnia vs Maciej Browarski (Polska)
KB 86 kg: Igor Emkic (Bośnia) vs. TBA

Pozostałe
MMA 84 kg: Josip Artuković (Bośnia) vs. Petros Vardakas (Grecja)