free templates joomla

The Gladiators K-1 Rules już 29 czerwca we Wrocławiu! Karta walk!

Glatiators WrocławW dniu 29-go czerwca we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się gala Kickboxingu "The Gladiators K-1 Rules" z udziałem wyróżniających się polskich zawodników tego sportu. Organizatorzy przewidują dziewięć zawodowych pojedynków na zasadach K-1. Będzie to zawodowa okazja do zaprezentowania się dla wielu czołowych amatorów i zdobycia doświadczenia. W walce wieczoru nowokreowany mistrz interkontynentalny organizacji WAKO PRO Michał Królik z Paco Katowice, walczyć będzie z Białorusinem Alexandrem Kaskevichem.

Ich walkę poprzedzi bój w wadze ciężkiej Wrocławianina Michała Turyńskiego i Michała Wlazło z Gdańska. Obaj zawodnicy to mistrzowie Polski, z czego Turyński jest aktualnym mistrzem PZKB z niedawnych zawodów w Świebodzicach i uczestnikiem gali K-1 World GP w Wilnie na Litwie. Gdańszczanin z kolei był MP w Muay Thai w połowie lat 2000 a aktualnie postawił na karierę w MMA.

Nie zabraknie także zawodników, którzy mają już zawodowe doświadczenie jak Dawid Kasperski, Krzysztof Olszewski, Łukasz Butkiewicz czy Wojciech Kosowski. Najciekawiej jawi się jednak pojedynek Jarosława Zawodni ze Świebodzic i Dawida Kacperskiego ze Starachowic. Obaj mają nie tylko sukcesy w amatorskim Muay Thai i Kickboxingu, ale także zawodowe starty na dużych imprezach międzynarodowych. Kobiecy Kickboxing reprezentować będzie najlepsza zawodniczka MP, które odbyły się w Świebodzicach czyli wrocławianka Róża Gumienna.

Na gali zabraknie dwóch najlepszych polskich zawodników wagi do 70 kg - Rafała Dudka i Marcina Parchety. Nieoficjalnie wiadomo, iż powodem są warunki finansowe na jakie nie przystał jeden z zawodników. Poza tym termin stał w kolizji z ewentualnym startem Rafała Dudka w Enfusion Live. Trzeba przyznać, iż organizatorzy gali grają va banque przeprowadzając galę po wyjątkowo krótkiej kampanii informacyjno - reklamowej. Co więcej jest to kolizyjny termin z innymi imprezami na Dolnym Śląsku i z udziałem wrocławskich klubów, co niesie za sobą spore ryzyko. Poniżej karta walk gali:

Karta walk
81 kg: Tomasz Kowalski (Palestra Team Manager Warszawa) vs. Lubomir Starovoytov (Białoruś)
60 kg: Krzysztof Olszewski (Palestra Team Manager Warszawa) vs. Rafał Cyrankowski (Prych Team Legnica)
67 kg: Krzysztof Lipowski (Palestra Team Manager Warszawa) vs. Artem Voskoboynikov (Białoruś)
65 kg: Róża Gumienna (Fighter Wrocław) vs. Ekaterina Verigo (Białoruś)
91 kg: Łukasz Butkiewicz (Corpus Gdańsk) vs. Mateusz Pluta (Puncher Wrocław)
86 kg: Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) vs. Jarosław Zawodni (KO Gym Świebodzice)
75 kg: Wojciech Kosowski (Palestra Team Manager Warszawa) vs. Tomasz Gromadzki (Paco Team Katowice)

Superfight
+91 kg: Michał Turyński (Fighter Wrocław) vs. Michał Wlazło (Corpus Gdańsk)

Main event
60 kg: Michał Królik (Paco Team Katowice) vs. Aleksandr Kaskevich (Białoruś)