free templates joomla

FFC 6: Jurkovic vs Poturak i Gerges vs Zhuravlev! Gala bez Macieja Browarskiego!

FFC 6Już w najbliższy piątek 14 czerwca w Porecu w Chorwacji odbędzie się gala MMA i Kickboxingu, Final Fight CChampionship 6 organizowana przez promotora Orsata Zovko. Właściciel kanału Fight Channel tym razem postawił na mocne zestawienia walk na zasadach K-1 odpuszczając pojedynki MMA z udziałem wielkich nazwisk. W walce wieczoru miejscowy zawodnik Igor Jurkovic (46-6) z klubu The Istrian Warrior, zmierzy się 36 letnią legendą bośniackiego K-1 Dzevadem Poturakiem (50-21-1) nazywanym "BH Machine".

28 letni Chorwat, obok słynnego "Cro Copa" czyli Mirko Filipovica to najlepszy bałkański fighter Kickboxingu i uczestnik ostatnich finałów Glory World Series w Tokio. 36 letniego Poturaka, fanom K-1 przedstawiać nie trzeba. Pokonywał w karierze takich zawodników jak Melvin Manhoef, Daniel Ghita, Jorgen Krutha czy wychodził i walczył naprzeciwko Alistaira Overeema i Alexeya Ignashova. To będzie ciekawa walka i na pewno Jurkovic jest faworytem. Walczył już raz na FFC i zwyciężył. Teraz na pewno Poturak nie położy się na macie ringu sam i tanio skóry nie sprzeda.

Znacznie większe oczekiwanie obserwatorów rynku K1 związane będzie z pojedynkiem trenującego w Chakuriki Gym w Amsterdamie Egipcjanina Hesdy Gergesa (41-12-1) i Pavla Zhuravleva (45-8) z Ukrainy. To dziś absolutnie topowi zawodnicy światowego Kickboxingu. Gerges to były mistrz It's Showtime i na jego koncie widnieją zwycięstwa nad Badrem Hari, Danielem Ghita, Ashwinem Balrakiem, Pawłem Słowińskim Ruslanem Karaevem i Jerrelem Venetiaanem. Dysponuje kapitalnymi warunkami fizycznymi mając 200 cm i ważąc 108 kg i o dziwo nie przeszkadzają mu one w technicznym zaawansowaniu, które jest jednym z najlepszych w światowej czołówce i jest to zasługa legendarnego trenera Toma Harincka, który właśnie zakończył trenerską karierę, pozostawiając po sobie grupę najlepszych dziś na świecie kickboxerów a Gerges jest jego ostatnim "produktem".

Pavel Zhuravlev nazywany "Caimanem" jest triumfatorem Superkombat World Grand Prix 2012, gdzie pokonał znanego Benjamina Adegbuyi i Ismaela Londta z Surinamu a więc znacznie potężniejszych od siebie zawodników o zbliżonych do Gergesa warunkach. Ukrainiec startował m.in. w pierwszym turnieju bokserskim Biggers Better, gdzie był w finale. Właśnie umiejętności bokserskie są jednymi z najlepszych w światowej czołówce. Na finałowej gali K-1 World Grand Prix 2012 w Zagrzebiu wygrał z Catalinem Morosanu a przegrał tylko z mistrzem Mirko Filipovićem.

Na gali miał wystąpić polski zawodnik MMA Maciej Browarski (9-4). Niestety jego rywal, którym miał być pochodzący z Bośni i Herzcegowiny Tomislav Spahovic (4-4), wycofał się z walki, tłumacząc się małą ilością czasu na przygotowania. Innego wartościowego rywala dla Polaka, organizatorzy nie znaleźli. Maciej ma obiecaną walkę na wrześniowej gali FFC 7. Zawodnik AKS Chorzów wystąpił na gali Final Fight Championship 4 w Zadarze w maju i sprawił sporą sensację nokautując faworyzowanego i klasyfikowanego na ósmym miejscu w Europie Jasona Jonesa z Holandii w pierwszej rundzie. To przypadła do gustu chorwackiej publiczności a także organizatorowi Orsatovi Zovko i Polak dostanie kolejną szansę na jesieni. Poniżej aktualna karta walk:

Main event
KB +95 kg: Igor Jurković (Chorwacja) vs. Dževad Poturak (Bośnia i Hercegowina)

Główna karta
KB +95 kg: Hesdy Gerges (Egipt) vs. Pavel Zhuravlev (Ukraina)
MMA 77 kg: Ivica Trušček (Chorwacja) vs. Laszlo Senyei (Węgry)
MMA +93 kg: Emil Poljak (Chorwacja) vs. Dorijan Ilić (Chorwacja)
KB 81 kg: Miran Fabjan (Słowenia) vs. Ivan Bilić (Chorwacja)

Undercard
KB +95 kg: Mladen Kujundžić (Chorwacja) vs. Nikola Dimkovski (Serbia)
KB 71 kg: Samo Petje (Słowenia) vs. Teo Mikelić (Chorwacja)
MMA 81 kg: Tonči Peruško (Chorwacja) vs. Nenad Šančić (Chorwacja)
MMA +93 kg: Ivan Vitasović (Chorwacja) vs. Stefan Traunmuller (Austria)
KB 86 kg: Igor Emkic (Chorwacja) vs. Ibrahim El Bouni (Maroko)
MMA 70 kg: Matija Blazicevic (Chorwacja) vs. Phillip Saric (Chorwacja)