free templates joomla

Oświęcim Boxing Night: Marcin Najman 105 kg, Martin Pacas 101!

Marcin Najman vs Martin PacasPrzed dzisiejszą galą boksu zawodowego "Oświęcim Boxing Night" w Oświęcimiu, w czwartkowe popołudnie 6-go czerwca, odbyło się oficjalne ważenie uczestników gali. Na ceremonii zjawili się wszyscy zawodnicy a także spora rzesza fanów boksu i MMA. Co prawda walką wieczoru będzie starcie Łukasza Wawrzyczka z Bułgarem Alexym Ribchevem o pas MMP, ale kibiców najbardziej interesowały gwiazdy wieczoru, czyli Marcin Najman i Słowak Martin Pacas.

Adwesarze rozpoczęli już kilka dni temu słowne utarczki i o dziwo inicjował je młody mistrz Muay Thai. Fatalnie dla niego ta walka odbędzie się w boksie, gdzie mimo wszystko "El Testosteron" czuje się pewniej. Tak więc, Słowak nie będzie miał okazji zapoznać się ze słynnym "lowkingiem" Polaka, który niegdyś prawie złamał Przemka Saletę i jako ekspert ocenić jego mocy. Być może w przypadku zwycięstwa Marcina Najmana, ten zdecyduje się dać rewanż w formule Muay thai lub choćby K-1, Pacasowi?

To jednak melodia przyszłości a przed fanami kolejny występ "El Testosterona", które to walki, mimo porażek wzbudzają ogromne emocje. Kto wie czy nie większe niż wielu innych herosów, bo nikt tak jak Marcin Najman nie potrafi stworzyć atmosfery i...pięknie przegrać. Tym razem częstochowianin na ważeniu ważył rekordowo wysoko w swojej karierze, bo 105 kg. Młody Pacas miał 101 kg, ale Słowak dysponuje dużym zasięgiem ramion i na pewno zniweluje przewagę masy Polaka.

W tzw. catchweight zawalczą zawodnicy MMA, którzy na co dzień występują w kategorii średniej, ale krótki czas na przygotowania spowodował, że nie zdążyliby zbić zbędnych kilogramów. Zbliżony poziom wagi daje wyrównane szanse obu w tym elemencie. Paweł Brandys i Livio Victoriano walczyć będą w jedynym pojedynku MMA na tej gali. Pozostali zawodnicy solidnie z wiekszymi lub mniejszymi kłopotami wykonali limity i teraz wypada tylko czekać na walki. Transmisja gali na żywo w stacji Orange sport od godziny 20.00. Poniżej wyniki ważenia wszystkich par rywali:

MMA 89 kg: Paweł Brandys (88,6 kg) vs. Livio Victoriano (88,8 kg)
67 kg: Rafał Piotrowski (67,0 kg) vs. Jacek Wyleżoł (67,0 kg)
65 kg: Michał Syrowatka (64,4 kg) vs. Andrei Staliarchuk (63,0 kg)
+91 kg: Kamil Zieliński (93,2 kg) vs. Oliver Nagy (121,0 kg)
+91 kg: Jacek Chruślicki (107,5 kg) vs. Piotr Barczyk (123,5 kg)
67 kg: Łukasz Gworek (61,2 kg) vs. Zoltan Kovacs (66,3 kg)

Walka o Złotą Rękawice
67 kg: Dawid Kwiatkowski (67,0 kg) vs. Istvan Kiss (66,3 kg)

Extra Fight
+91 kg: Marcin Najman (105,0 kg) vs. Martin Pacas (101,0 kg)

Walka Wieczoru o Mistrzostwo Rzeczpospolitej Polskiej
73 kg: Łukasz Wawrzyczek (73,0 kg) vs. Alexy Ribchev (73,0 kg)