free templates joomla

ProFC Neman Challenge: zwycięstwo Kudina i debiut Kamila Jurczuka!

Alexei KudinW sobotę 1-go czerwca 2013, w Grodnie na Białorusi, odbyła się międzynarodowa gala  MMA ProFC  "Neman Challenge", którą współorganizowała rosyjska grupa ProFC. W głównej walce wieczoru w zaledwie tydzień po występie i zwycięstwie na gali M-1 Challenge 39, białoruski zawodnik  Muay Thai i MMA  Alexei Kudin (16-6) pokonał kolejnego rywala jakim był Ukrainiec Vladimir Nepochatov (0-2). Mający 28 lat siedmiokrotny mistrz świata tajskiego boksu i do niedawna fighter organizacji Bellator zakończył walkę uderzeniami w parterze w pierwszej rundzie. Białorusin to potencjalny rywal naszego Damiana Grabowskiego w organizcji M-1 Global.

Na gali zawodowy debiut zaliczył polski zawodnik Kamil Jurczuk (0-1) z Rosomaka Białystok. Znany z występów na szeregu imprezach Brazylijskiego Jiu-Jitsu i ALMMA zawodnik zmierzył się z Vladymirem Katyhinem (20-5) z Białorusi i uległ mu przez decyzję. Nie można tu winić polskiego zawodnika, bo Katyhin to klasowy rywal z doświadczeniem jakiego nie ma Polak. Dość powiedzieć, że była to dziesiąta wygrana zawodnika z Białorusi z rzędu. Katyhin walczył na galach w Izraelu, Rosji, Ukrainie czy Litwie, tak więc Jurczuk miał wyjątkowo trudnego rywala.

Komplet wyników:

+93 kg: Alexei Kudin (Białoruś) - Vladimir Nepochatov (Ukraina) przez KO (uderzenie) w 1 rundzie (0:23 min)
84 kg: Vladimir Katyhin (Białoruś) pokonał Kamila Jurczuka (Polska) przez decyzję 3-0
66 kg: Simon Tyrlya (Białoruś) pokonał Vitaly Baryshnikova (Ukraina) przez decyzję 3-0
84 kg: Andrey Makarenko (Białoruś) pokonał Valeryego Shpaka (Białoruś) przez poddanie (trójkątne duszenie) w 1 rundzie (2:43 min)
77 kg: Sergei Faley ( Białoruś) pokonał Alexandra Sidorova (Białoruś) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:05 min)
70 kg: Apti Bimarzaev (Białoruś) pokonał Artema Zhuka (Białoruś) przez TKO (poddanie przeciwnika) w 2 rundzie (2:21 min)
63 kg: Andrei Zelinskiy (Białoruś) pokonał Meylisa Amanmiradova (Turkmenistan) przez poddanie (gilotynowe duszenie) w 2 rundzie (2:21 min)