free templates joomla

Joanna Jędrzejczyk vs Julia Berezikova na Fight Nights Battle of Moscow 12!

Joanna JędrzejczykJak poinformowała rosyjska grupa Fight Nights organizująca gale sportów walki w Rosji, a także w innych krajach byłego Bloku Wschodniego, na najbliższej imprezie "Bitwa pod Moskwą 12" w dniu 20 czerwca w Moskwie wystąpi polska zawodniczka Joanna Jędrzejczyk (3-0). Polska mistrzyni świata i Europy w Muay Thai zmierzy się w swojej czwartej walce w formule MMA z najlepszą rosyjską zawodniczką Julią Bierezikową (7-3). Pojedynek odbędzie się w wadze muszej do 57 kg.

Polka wystąpiła ostatnio na gali PLMMA 17 "Warmia Heros" pokonując przez techniczny nokaut Brytyjkę Kate Jackson. Wcześniej miała bogatą karierę w tzw. uderzanych sportach walki jak Muay Thai i K-1, będąc najbardziej utytułowaną polską zawodniczką w historii. Trenowała pod okiem holenderskiego mistrza Ernesto Hoosta, legendy K-1. Walczyła m.in. w Holandii, Anglii, Japonii i Tajlandii. W tym roku stoczyła walkę na zasadach K-1 m.in. w Tokio w Japonii pokonując Japonkę Azumę w lutym. Aktualnie łączy obie formuły walcząc i w kickboxerskich pojedynkach i w MMA. W tej ostatniej formule prowadzi program reality show MMAster na TVN Turbo.

Pochodząca z Syberii 29 letnia Bierezikowa jest niepokonana w ostatnich sześciu pojedynkach pod rząd. W grudniu 2012 walczyła w Indiach, gdzie zakończyła rok, zwycięstwem nad Hiszpanką Karlą Benitez. Karierę w MMA zaczynała w 2006 roku od porażki z legendarną Tarą LaRossa, na gali Bodog Fight. W Fight Nights "Battle of Moscow", walczyła już dwukrotnie i dwukrotnie zwyciężała.