free templates joomla

UFC 164: Dustin Poirier vs. Erik Koch w karcie walk

Dustin PoirierJeden z amerykańskich portali podał, że podczas gali UFC 164 zobaczymy walkę w wadze piórkowej pomiędzy Dustinem Poirierem (13-3 MMA, 5-2 UFC), a Erikiem Kochem (13-2 MMA, 2-1 UFC). Obaj zawodnicy potwierdzili informację o rzekomym starciu za pośrednictwem Twittera. Pojedynek nie został oficjalnie potwierdzony przez kierownictwo UFC.
Gala, na której mieliby skrzyżować rękawice obaj Panowie odbędzie się 31-go sierpnia 2013 w Bradley Center w Milwaukee. Nie jest do końca pewne, czy pojedynek w wadze piórkowej znajdzie miejsce w karcie głównej.

Koch i Poirier mieli spotkać się podczas UIFC 143, ale w związku z tym, że obaj doznali kontuzji podczas żmudnych przygotowań, ich starcie zostało usunięte ostatecznie z karty walk. Koch wrócił do klatki w styczniu tego roku po 16-stomiesięcznej przerwie spowodowanej wielorakimi urazami.

Poirier do UFC przyszedł z WEC. Początek miał niezwykle udany. Wygrywał z takimi zawodnikami jak Pablo Garza, czy Holloway. Następnie został pokonany przez Chana Sunga Junga przez poddanie. Walka została uznana pojedynkiem roku 2012. Ostatniego starcia również nie zaliczy do udanych, ponieważ na gali UFC on FUEL TV 7 na Wembley został pokonany przez Cuba Swansona. Usprawiedliwieniem dla zawodnika The American Top Team może być to, że walkę przyjął tak na prawdę z marszu i nie miał wystarczającego czasu na solidne przygotowanie.

Erik Koch w UFC wystąpił trzykrotnie. W debiucie znokautował Rafaela Assuncao w pierwszej rundzie pojedynku.

Dodatkowo zainkasował bonus za nokaut wieczoru. W drugim starciu przez decyzję pokonał Brookinsa. W styczniu 2013 roku wrócił, ale na jego nieszczęście w drugiej rundzie po serii łokci, które spowodowały liczne rozcięcia na jego twarzy sędzia przerwał pojedynek, ogłaszając Ricardo Lamasa zwycięzcą. Koch miał w październiku walczyć z Jose Aldo o pas w wadze piórkowej, ale fatum nie pozwoliło mu przystąpić do pojedynku. Zawodnik Rufussport doznał kontuzji i jedno z marzeń musiał odłożyć na później.

Karta walk UFC 164 prezentuje się następująco :
*   Erik Koch vs. Dustin Poirier*
*   Ben Rothwell vs. Brandon Vera
*   Diego Sanchez vs. TBA

* - nie został potwierdzony oficjalnie