free templates joomla

PLMMA 17 Extra Warmia Heros: wyniki gali!

PLMMA 17W sobotę 18-go maja w Olsztynie, odbyła się kolejna edycja Profesjonalnej Ligi MMA czyli PLMMA 17 EXTRA "Warmia Heroes". Po raz pierwszy w historii PLMMA w walce wieczoru wystąpiły panie i tak mistrzyni świata Muay-Thai Joannę Jędrzejczyk (3-0) spotkała się z Kate Jackson (4-2) z Anglii. Pojedynek może nie oczarował za sprawą postawy zawodniczki z Wysp Brytyjskich, która obawiała się silnych uderzeń Polki i klinczowała nieustanie nie będąc kreatywną.

Jędrzejczyk rozbijała ją systematycznie od drugiej rundy i to na tyle skutecznie, że po drugiej rundzie Brytyjka była porozbijana i walka została zatrzymana. Było to trzecie zawodowe zwycięstwo w MMA zawodniczki z Olsztyna przy kilkudziesięciu w Muay Thai i K-1. Do tego ciężko zapracowane i co ważne nad zawodniczką z zagranicy. Jędrzejczyk walczy rzadko w MMA, bo większość krajowych rywalek obawia się jej a nawet organizatorzy gal z mniej lub bardziej znanych preferencji wolą brać na swoje gale inne, czytaj słabsze zawodniczki niż mistrzyni świata tajskiego boksu. Warto by postawić na sportową klasę olsztynianki a nie managerskie rozgrywki i to zwycięstwo temu celowi dedykować.

Poza walka wieczoru widzowie obejrzeli szereg innych ciekawych starć. Najciekawszym było zwycięstwo miejscowego zawodnika Adriana Zielińskiego (8-3) nad Maciejem Linke (7-2) ze Szczecina. Jeden z dwóch liderów teamu Gold Team, miał wielką szansę na wygraną. Miał pozycję do dźwigni na nogi na początku walki. Zieliński jednak wybronił się z tego i skończył walkę gradem uderzeń w parterze jeszcze w pierwszej rundzie, po których cały sztab Arrachiona Olsztyn wpadł do oktagonu z radości na czele z Mamedem Khalidowem.

Cenne siódme zwycięstwo zanotował łodzianin Paweł Pawlak (7-0), który zweryfikował umiejętności i rekord Artura Piotrowskiego (4-2). Mimo wszystko Pawlak miał więcej klasowych rywali i występy na poważniejszych imprezach i to zaprocentowało w tym pojedynku, choć rywal bronił się dzielnie do drugiej rundy. Pechowej porażki okupionej poważną kontuzją doznał twardy Ireneusz Cholewa (9-5-2) z Częstochowy, który uległ Adamowi Zającowi (6-1) z Łodzi. Cholewa prowadząc na punkty rozbił sobie rękę i walkę przerwano, co kosztowało go porażkę.

Komplet wyników:

Walki amatorskie
73 kg: Yunadi Tsagaron pokonał Damiana Bartosika przez poddanie (gilotynowe duszenie) 1. runda (1:15)
73 kg: Paweł Kiełek pokonał Bartosza Bonnę przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:49 min)

Walki zawodowe
84 kg: Sylwester Borys pokonał Oskar Ślepowrońskiego przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:40 min)
77 kg: Paweł Celiński pokonał Michała Boduszka przez decyzję 3-0
90 kg: Adam Kowalski pokonał Szymona Piątkowskiego przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie (1:29 min)
84 kg: Bartosz Chyrek pokonał Bogusława Fijałkowskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (1:33 min)
86 kg: Adam Zając pokonał Ireneusza Cholewę przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie (1:01 min)
77 kg: Paweł Pawlak pokonał Artura Piotrowskiego przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (2:21 min)
73 kg: Adrian Zieliński pokonał Macieja Linke przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:11 min)

Main event
57 kg: Joanna Jędrzejczyk (Polska) pokonała Kate Jackson (Anglia) przez TKO (kontuzja) po 2 rundzie (5:00 min)