free templates joomla

M-One Reborn: Saketdao i Jomhod Sagami z pasami WBC Muay Thai!

M-One RebornW czwartek 16-go maja w San Manuel Casino w Highland w Kalifornii, miała miejsce kolejna gala Muay Thai z cyklu M-One "Reborn". W walce wieczoru tajski mistrz Lumpinee Sagetdao Petpayathai (157-60-1) i najlepszy japoński zawodnik tajskiego boksu a także weteran K-1 MAX Tetsuya Yamato (29-10-1) zmierzyli się o pas organizacji WBC Muay Thai wagi superlekkiej.

Po czterech z pięciu planowanych rund, walkę przerwano z uwagi na urazy jakich doznał Japończyk po uderzeniach łokciami a właściwe jednym kluczowym uderzeniu z wyskoku, które otworzyło ranę na tyle, że uniemożliwiało to walkę. 26 letni Saketdao walczy ostatnio ze zmiennym szczęściem, ale przegrywa tylko z najlepszymi jak Saenchai czy Singadam Kiatmoo9, aktualny mistrz Lumpinee. Zresztą obu już pokonywał w karierze a to najlepsza wizytówka Taja. W tej walce Yamato zaskoczył wszystkich dobrym klinczem, ale na uderzenia łokciem 25 letni fighter nie miał recepty.

Identyczną klęskę i to dosłownie zaliczył najlepszy amerykański "kogut" Romie Adanza (16-5). Doznał on porażki z rąk Jomhoda Sagami z Tajlandii zwanego też Jomhod Eminent Air, pochodzącej od nazwy dawnego gymu fightera. Stawką tej walki także był pas wagi superkoguciej (55,3 kg) a Adanza zakończył go po uderzeniu łokciem i decyzji lekarza, który zabronił mu kontynuowania walki.

Ogólnie w meczu Tajlandia vs Reszta Świata, Tajowie pokazali Amerykanom i Japończykowi miejsce w szeregu. W tych kategoriach od muszej do junior średniej są w stanie wystawić setki zawodników na najwyższym poziomie, więc cały komplet okazał się zwycięski.

Komplet wyników:

Main event
63,5 kg: Sagetdao Petpayatai (Tajlandia) pokonał Tetsuyę Yamato (Japonia) przez TKO (rozcięcie) w 4 rundzie (1:38 min)

Główna karta
55,3 kg: Jomhod Sagami (Tajlandia) pokonał Romie Adanza (USA) przez TKO (rozcięcie) w 1 rundzie (1:21 min)
70 kg: Thanongdeth Petpayathai (Tajlandia) pokonał Charlie Petersa (Anglia) przez KO w 1 rundzie (2:57 min)
70 kg: Superbon Suppachai Meungsang (Tajlandia) pokonał Craiga Jose (USA) przez decyzję

Pozostałe
Joey Pagliuso (USA) pokonał Karlos Aldama (USA) przez KO w 1 rundzie (1:00 min)
Bryce Krausepokonał Douglasa Edwardsa przez decyzję
Glen Spencer pokonał Sebastian Lopez przez TKO (kolana) w 3 rundzie (1:35 min)
Adam Rothweiler pokonał Jesse Magusen par KO (wysokie kopnięcie) w 2 rundzie (1:43 min)
Eric Luna pokonał David Huerta przez decyzję