free templates joomla

FFC 04 Perak vs Joni: wyniki ważenia!

FFC 04 Perak vs JoniJuż dziś wieczorem w chorwackim Zadarze, odbędzie się czwarta gala Final Fight Championchip, która jest projektem prowadzonym przez Orsata Zovko, managera Mirko "Cro Copa" Filipovica i właściciela stacji Fight Channel. Na program gali złożą się walki MMA i K-1. Gale FFC już zdominowały bałkański ry7nek sportów walki a tempo w jakim toczą się gale jest zawrotne. Tylko w maju odbędą się dwie imprezy. W czerwcu jedna. Już podpisano umowy z Ricco Rodriguezem i ostatnio z Eddie Sanchezem, pierwszym rywalem w UFC "Cro Copa". To dobrze rokuje przedsięwzięciu.

W przeddzień gali FFC 04 "Perak vs Joni" wszyscy zawodnicy przeszli obowiązkowe ważenie z wyjątkiem polskiego fightera, Macieja Browarskiego z AKS Chorzów, który dotarł na galę dopiero w czwartek wieczorem po godzinie 22.00 z uwagi na połączenia lotnicze z dwiema przesiadkami Katowice via Monachium, Split i w końcu dotarł do Zadaru.

Browarski, któremu towarzyszy trener Maciej Polak zmierzy się z jednym z najlepszych europejskich zawodników wagi półciężkiej Jasonem Jonesem z holenderskiego Golden Glory. Holender jest prawdziwym "polakożercą", bowiem już dwa razy wygrywał z naszymi zawodnikami w tym ostatnio z silnym Przemysławem Mysiałą występującym w organizacji Bellator. Browarski ma jednak swoje atuty i jest w stanie sprawić niespodziankę. Jest silny i posiada dobry parter, więc nie jest skazany na pożarcie. Polak walczy w głównej karcie pojedynków i walkę od 21.30 transmitować będzie duża bałkańska stacja Nova TV.

Podczas ważenia jedynym, który nie wykonał limitu wagi był znany Polakom Ivica "Terror" Truscek, który ma bić się z Vaso "Psychopatą" Bakočevićem w wadze lekkiej. Już same przydomki zawodników gwarantują wielką bałkańską wojnę na ciosy i kopnięcia. Niestety pierwszą rundę z limitem wagowym "Terrorysta" Truscek już przegrał, bo będzie musiał oddać 20% swojego wynagrodzenia na rzecz rywala. Jak tłumaczył chorwackim mediom: "Nie udało się mi zejść na swój ciężar, ponieważ eksperymentowałem z nowym sposobem zbijania wagi, który mi oczywiście nie pasuje. Zawsze na dzień przed ważeniem mam 3-4 kg w nadmiarze a tym razem miałem aż 9 kg na mniej niż 24 godziny przed ważeniem. Musiałem zejść aż 7 kg, ale dwa ostatnie nie mogą już nie dałem rady. Przez lata nie zawaliłem wagi i nie wiem, dlaczego zmieniłem sposób, ale to błąd i nie będę go powtarzać w przyszłości". Zdaniem zawodnik powodem był nadmiar soli w organizmie, który zatrzymał wodę. Czy po tak ostrym odchudzaniu Truscek zatrzyma "Psychopatę" Bakocevica? Tego dowiemy się już dziś. Poniżej wyniki ważenia:

Main event
MMA +93 kg: Maro "Mean Machine" Perak (101,4 kg) vs Tibor "Vad" Joni (98,9 kg)

Główna karta
K-1 +95 kg: Mladen Brestovac (115,2 kg) vs Sergei Lascenko (124,4 kg)
MMA 93 kg: Jason "Villain" Jones (93,5 kg) vs Maciej Browarski (--)
MMA 70 kg: Ivica "Terror" Truscek (71,3 kg) vs Vaso "Psychopata" Bakočević (70,1 kg)
K-1 86 kg: Zoran Majkic (86,6 kg) vs Jason Wilnis (86,2 kg)

Pozostałe
K-1 80 kg: Emil Zoraj (80,3 kg) vs Zlatko Bajic (80,6 kg)
MMA 70 kg: Antun "Killer" Račić (69,8 kg) vs Bojan "Želva" Kosendar (70,3 kg)
K-1 +95 kg: Ante Verunića (101,0 kg) vs Igor Mihaljevic (102,0 kg)
MMA 81 kg: David Vasic (80,9 kg) vs Luka Jelčić (80,9 kg)
MMA 84 kg: Marko Lukačić (83,5 kg) vs Antonio Mijatovic (83,8 kg)