free templates joomla

Mistrz Karate Ewerton Texeira wygrywa w MMA i czeka na Boba Sappa!

Ewerton TexeiraBrazylijski karateka znany także z występów w formule K-1 Ewerton Texeira (3-0 MMA) z powodzeniem kontynuuje swoją karierę w MMA. W sobotę 27-go kwienia na gali Imperium MMA Pro 3 w miejscowości w Salvador, znajdującej się w prowincji Bahia w Brazylii, pokonał debiutanta Eduardo Borgesa (0-1). Walka odbyła się na pełnym dystansie, trzech rund a mistrz świata Karate Kyokushin wygrał jednogłośną decyzją sędziów.  To także trzecia wygrana na punkty.

W międzyczasie już zapowiedziano kolejny pojedynek Texeiry z nie byle kim bo z samym "seryjnym looserem" czli  Bobem Sappem (11-16). Stanie się to na gali OX MMA w Fortaleza w dniu 8-go sierpnia i miejmy nadzieję, że Ewerton tym razem wygra ją przed czasem, bo łatwiejszego rywala trudno ze świecą szukać. Sapp w międzyczasie ma walkę z Aleksanderm Emelianenką w Moskwie, która nie stawia go w roli faworyta, więc do wyśrubowanego rekordu dziesięciu porażek z rzędu, dopisze zapewne jedenastą.

31 letni zawodnik to podopieczny Francisco Filho, innego brazylijskiego karateki i także mistrza świata a później zawodnika K-1. Texeira nie nawiązał do sukcesów swojego mentora w K-1, przehgrywając wiele kluczowych walk, jak tę pamiętną z Alistairem Overeemem, który w 2009 roku połamał mu żebra i wyeliminował na wiele miesięcy ze startów. Ostatnią walkę stoczył w grudniu 2010 roku pokonując na punkty Errola Zimmermana. W MMA debiutował w czerwcu 2012 roku.