free templates joomla

Yodsanklai Fairtex vs Chike Lindsay na Lion Fight 10!

Yodsanklai FairtexAmerykańska grupa Lion Fight Promotions organizująca świetne walki Muay Thai w USA, zapowiedziała konfrontację słynnego tajskiego bombardiera Yodsanklaia Fairtexa (183-71-4 70 KO) z Amerykaninem Chike Lindsayem (21-4), do której dojdzie na gali Lion Fight 10. Impreza odbędzie się w Hard Rock Hotel & Casino w Las Vegas w dniu 26 lipca. Stawką będzie pas wagi średniej organizacji.

Yodsanklai to niemalże już legendarny zawodnik. Był mistrzem Lumpinee Stadium, mistrzem świata wielu organizacji w tym WBC, WMC, WPMF i triumfował w turnieju Toyota Marathon Cup. Wygrał także program Contender Asia. W 2006 roku, jako nieznany jeszcze zawodnik pojawił się w Warszawie, gdzie znokautował w kilkadziesiąt sekund Macieja Skupińskiego na gali The Best of the Best. Na Lion Fight wystąpił już raz w styczniu br. nokautując Francuza Gregory Choplina. Ostatnio wystąpił ponownie na gali Thai Fight gdzie także przed czasem rozbił Uzbeka Naijona Tuchtobajewa.

Chike Lindsay nie ma takich osiągnięć jak Yodsanklai. Amerykanin pochochodzi z Atlanty i trenuje Bangkok Boxing pod okiem tajskiego trenera Khunpona Dechkampu. W swojej karierze zasłynął pokonaniem jednego z najlepszych Europejczyków Christophe Pruvosta z Szwajcarii na gali “Muay Thai in America” w Los Angeles a także legendarnego mistrza olimpijskiego w boksie i zarazem mistrza Muay Thai Somlucka Kamsinga w tym roku.