free templates joomla

UFC 159 Jones vs. Sonnen: typowanie Redakcji!

UFC 159W sobotnią noc 27-go kwietnia w słynnej hali Prudential Center w Newark w stanie New Jersey, odbędzie się gala UFC 159 "Jones vs. Sonnen". W głównej walce wieczoru 25 letni mistrz wagi półciężkiej Jon Jones stanie naprzeciw "największej gęby" w światowym MMA, jakim jest znany z występów w wadze średniej Chael Sonnen. Ich starcie rozpoczęło się programem reality The Ultimate Fighter, gdzie otrzymali posadę trenerów a teraz kulminacją jest ich walka. Stawką jest pas wagi półciężkiej. Poza nimi ciakwe starcia stoczą czołowi zawodnicy wagi średniej, półciężkiej, ciężkiej i lekkiej. My tradycyjnie zapraszamy do typowania, które przygotowaliśmy dla naszych czytelników.

70 kg: Jim Miller (22-4 MMA, 11-3 UFC) vs. Pat Healy (29-16 MMA, 0-1 UFC)
Starcie w wadze lekkiej otwierające główną kartę jawi się ciekawie. Podobnie jak ostatnie gale jest to konfrontacja UFC vs Strikeforce. Pat Healy ma za sobą nieudany debiut w organizacji UFC, tyle że było to w 2006 roku. Później wygrywał sporo w tym ostatnich sześć walk z rzędu. Jest bardzo doświadczony i to bardziej niż rywal. Mimo to, to Jim Miller, będzie faworytem tego starcia z uwagi na kapitalne umiejętności grapplerskie. O ile uda mu się przenieść walkę do tej płaszczyzny to powinien mieć przewagę. W parterze potrafił skończyć walki z dobrymi rywalami. Healy zrobi wszystko by utrzymać walkę w stójce. Jeśli tak się stanie wygra na punkty.
Masz typ: Pat Healy zwycięży przez decyzję

93 kg: Phil Davis (10-1 MMA, 6-1 UFC) vs. Vinny Magalhaes (10-5 MMA, 1-2 UFC)
To starcie jawi się jako jedno z najciekawszych na tej gali. Pojedynek utytułowanego zapaśnika jakim jest Davis z najlepszym zawodnikiem ostatnich mistrzostw świata ADCC to prawdziwa gratka dla kibiców. Magalhaes był finalistą TUF'a wypadł z UFC a potem walczył w M-1 Global, co chyba dobrze mu zrobiło. Powrót po trzech latach był udany i twardy Igor Pokrajac musiał odklepać poddanie. Davis mógł być faworytem tego pojedynku, ale pasmo kontuzji i ostatnie problemy z żoną mogą mieć istotny wpływ na jego dyspozycję. To daje przewagę Magalhaesowi i postawimy na jego zwycięstwo.
Nasz typ: Vinny Magalhaes zwycięży przez poddanie w trzeciej rundzie

Roy Nelson (18-7 MMA, 5-3 UFC) vs. Cheick Kongo (18-7-2 MMA, 11-5-1 UFC)
Bitwa dwóch weteranów wagi ciężkiej może być bardzo emocjonująca. Nie są dziś zawodnikami ścisłego topu, ale dają solidne walki. Kongo walczy w kratkę, ale przegrywa jedynie z najlepszymi. To samo tyczy Nelsona, tak więc wynik jest sprawą otwartą. Nelson jest trudnym rywalem, ale w stójce przewagę będzie mieć francuski kickboxer.
Nasz typ: Cheick Kongo zwycięży przez decyzję

84 kg: Michael Bisping (23-5 MMA, 13-5 UFC) vs. Alan Belcher (18-7 MMA, 9-5 UFC)
To świetne zestawienie pokaże jak niewykorzystanym talentem jest Alan Belcher. Jego przydomek "Talent" mówi wiele. Miał swoje problemy ze zdrowiem i potrafił pomagać UFC w trudnych sytuacjach, gdy brał walkę z Yushinem Okamim. Przegrał ale każdy znający się na MMA, wie że równie dobrze mógł wygrać. Anglik jest trudnym przeciwnikiem i od kilku lat dobija się do walki o pas, przegrywając kluczowe starcia. Jest zawsze dobrze przygotowany, ale to może być za mało na Belchera. Także tu będzie mu szalenie trudno wygrać i to Alan powinien zdominować walkę przenosząc ją ze stójki do parteru.
Nasz typ: Alan Belcher wygra przez TKO w 2 rundzie


Main Event
93 kg: Jon Jones (17-1 MMA, 11-1 UFC) vs w Chael Sonnen (27-12-1 MMA, 6-5 UFC)
W tym pojedynku faworyt jest tylko jeden, ale Chael może zaskoczyć wielu postawą i wytrzymać cały dystans walki. Na pewno będzie dobrym testerem przed planowanym mitycznym starcie Andersona Silva z Jonem Jonesem, jakiego chce wielu fanów MMA i przede wszystkim UFC. Tutaj Jones będzie dążył do ograniczenia akcji zapaśniczych Sonnena i skupi się na obijaniu go w stójce. jeśli zmęczy zawodnika z Oregonu i przyspieszy może zakończyć walkę poddaniem. Wynik i sposób rozstrzygnięcia pokaże możliwości 25 letniego fightera.
Nasz typ: Jone Jones zwycięży przez poddanie w 3 rundzie