free templates joomla

UFC on FOX 8: Johnson vs. Moraga i Carmouche vs. Tate w rozpisce!

Miesha Tate Od kilku tygodni, cyklicznie, do karty walk gali UFC on FOX 8, która odbędzie się 27 lipca 2013, dodawane są kolejne pojedynki. Chociaż do tej pory mieliśmy już kilka interesujących pojedynków to wciąż brakowało walki wieczoru. Organizacja UFC zaproponowała, aby w walce wieczoru zmierzyli się Demetrious Johnson (17-2-1 MMA, 5-1-1 UFC) i John Moraga (12-1 MMA, 2-0 UFC). Będzie to starcie o pas mistrzowski w wadze muszej.

W karcie walk znalazła się również kolejna walka zawodniczek płci pięknej. Zobaczymy w niej Liz Carmouche (8-3 MMA, 0-1 UFC), która zmierzy się z Mieshą Tate (13-4 MMA, 0-1 UFC).

Starcie w wadze muszej, Johnson vs. Moraga miało odbyć się podczas gali finałowej programu TUF 17. Jednakże kontuzja uniemożliwiła występ obecnemu mistrzowi. 26-cio letni Johnson, który został mistrzem na UFC 152 po pokonaniu Benavideza, w kolejnym starciu pokonał Johna Dodsona przez jednogłośną decyzję.

John Moraga w UFC zadebiutował w sierpniu 2012 roku. Debiut okrasił TKO w pierwszej rundzie nad Ulyssesem Gomezem. W kolejnej walce poddał Chrisa Cariaso przez duszenie gilotynowe. Dodatkowo za poddanie zainkasował bonus w wysokości 65 tys. dolarów.

Jeśli chodzi o walkę kobiet, to obie zawodniczki nie wspominają miło swoich debiutów w największej organizacji w światowym MMA.

Miesha Tate będzie chciała odbudować się po porażce z Cat Zingano, którą debiutowała w UFC. Tate nie tylko przegrała walkę, która była furtką do starcia o tytuł mistrzowski w wadze koguciej, ale także pozbawiła się szansy uczestnictwa, jako trenerka, w pierwszej w historii żeńskiej edycji TUF'a.

Liz Carmouche również będzie dążyła do pierwszego zwycięstwa w UFC. W debiucie spotkała się z Rondą Rousey, z którą przegrała przez poddanie.  Była to pierwsza walka kobiet w organizacji UFC.