free templates joomla

Jon Jones zamierza pobić rekord Tito Ortiza!

Jon JonesW przyszły weekend dojdzie do walki o pas mistrzowski w wadze półciężkiej UFC. W walce wieczoru gali z numerem 159 wystąpi pretendent, Chael Sonnen (27-12-1 MMA, 6-5 UFC), który sprawdzi formę obecnego mistrza, Jona ''Bonesa'' Jonesa (17-1 MMA, 11-1 UFC). Najmłodszy mistrz UFC w historii, Jones kolejny raz po walce z Sonnenem ma wejść w listopadzie 2013 roku.

Jones w jednym z wywiadów powiedział, że pod koniec roku chciałby wystąpić w superfightcie, a później ewentualnie przejść do wagi ciężkiej, zwanej często królewską.

Jones chce pobić rekord Tito Ortiza w liczbie 5 obron pasa mistrzowskiego. Co prawda najwięcej w historii obron pasa mistrzowskiego ma Anderson Silva i Georges St. Pierre, ale Amerykanin wciąż się rozwija i nie jest powiedziane, że nie pobije rekordu każdego z nich.

"Jedyną rzeczą na której się skupiam jest wyrównanie i przełamanie rekordu Tito Ortiza. Jeśli pobiję jego rekord to po listopadowej walce chcę zawalczyć w jakimś superfightcie, lub chciałbym zawalczyć w wadze ciężkiej." - powiedział Jon Jones.

Jones, który już czterokrotnie bronił pasa nie powiedział z kim chciałby stoczyć tzw. "superfight". Nie wiadomo, czy miałby być to Anderson Silva, czy też Georges St. Pierre. Obie walki byłyby świetną reklamą gali UFC i na pewno padłby rekord subskrypcji PPV. A może Jones zawalczyłby z kimś z wagi ciężkiej? Jones vs. Cormier? Byłoby ciekawie.