free templates joomla

Buakaw jako promotor i fighter na MAX Muay Thai!

Muay Thai MAXJuż 6-go maja br. słynny mistrz Muay Thai i dwukrotny zdobywca K-1 MAX World GP Buakaw Por Pramuk (370-45-4) z Tajlandii wystartuje jako promotor walk tajskiego boksu. 30 letni legendarny fighter startuje z nowym projektem MAX Muay Thai w ramach, którego odbędzie się czteroosobowy turniej w wadze do 70 kg, MAX World Champion 2013 z nagrodami w wysokości 10 tysięcy dolarów dla zwycięzców dwóch walk a obaj finaliści zmierzą się w dniu 10-go grudnia o zwycięstwo i 30-sto tysięczną nagrodę finansową. Te wszystkie rewelacje zostały ogłoszone na konferencji prasowej w Bangkoku w Tajlandii w piątek 18-go kwietnia.
Skład turnieju gwarantuje wielkie emocje, bo bez mała zgromadzono doborową obsadę z tzw. "gorącymi" nazwiskami zawodników jacy są dostępni na rynku i specjalizują się w klasycznym tajskim boksie. Wśród nich jest jeden europejski zawodnik - Andrej Kulebin z Białorusi. Faworytem zaś jest znany Petasawin Seatranfeary z Tajlandii.

Oczywiście Buakaw nie byłby sobą gdyby nie wsparł projektu najlepiej jak potrafi czyli walcząc na ringu. Jego rywalem będzie Amerykanin Malik Watson, który niedawno na Thai Fight miał walczyć z Yodsanklaiem Fairtexem i chyba znany jest jego powód absencji.  Buakaw będzie wielkim faworytem tego pojedynku i to zawsze jest jasne, bowiem tak naprawdę od roku 2008, nie przegrał walki nawet biorąc pod uwagę werdykt z 2009 roku w walce z Andym Souwerem, gdzie oszukano go podczas finałów K-1 MAX i umożliwiono triumf Giorgio Petrosyanowi.

Tajski wojownikoże spokojnie skupić się na walce, bowiem współpracuje ze słynnym promotorem Krongsakiem a gala zostanie wyemitowana w stacji Channel 7. Stacja pokaże też niezwykle ciekawe starcie znanego w Polsce Taja Aikpracha z Enriko Kehlem. Kehl jest na tzw fali a Aikpracha po niespodziewanym nokaucie z rąk Francuza Karima Gajji. Także na gali wystąpi Kem Sitsongpeenong i jego rywalem będzie silny Dylan Salvador z Francji.

Impreza nie odbędzie się w stolicy Tajlandii a w Surinpakdee Gymnasium w Surin, co pokazuje, że tak jak Thai Fight ma rację odwiedzić prowincjonalne miejsca w ojczyźnie Muay Thai.


Superfight
Buakaw Banchamek (Tajlandia) vs Malik Watson (USA)
Aikpracha (Tajlandia) vs Enriko Kehl (Niemcy)
Kem Sitsongpeenong (Tajlandia) vs Dylan Salvador (Francja)
Doenchonlek (Tajlandia) vs Kyril Marchanka (Białoruś)

Turniej
Petaswin Seatranferry (Tajlandia)
Umar Semata (Uganda)
Andrei Kulebin (Białoruś)
Jose Mendonca (Brazylia)

MAX Muay Thai Fight Card