free templates joomla

Denis Makowski vs Artur Kyshenko i Turyński vs Sakalauskas na K-1 & KOK World GP 2013 in Vilnius!

Makowski vs KyshenkoDwóch zawodników reprezentujących Polskę wystąpi na gali K-1 & KOK  World GP 2013 in Vilnius, która będzie nieć miejsce w hali Siemens Arena w stolicy Litwy, Wilnie w najbliższą sobotę 27-go kwietnia. Będą to pochodzący z Białorusi Denis Makowski  z warszawskiej Garudy i Michał Turyński z Fighter Wrocław. Makowski dostał od razu życiową szansę na walkę z samym Arturem Kyszenko w Ukrainy, trenującym w Mike's Gym w Amsterdamie i reprezentującym grupę MMA Bushido, Donatasa Simanaitisa - organizatora gali. Stawką jest pas organizacji KOK czyli kicboxerskiej części grupy w odróżnieniu od pasów Bushido czyli MMA.

Makowski póki co nia ma wielkiego doświadczenia zawodowego a przynajmniej na polskim rynku. W amatorskich startach w dwóch ostatnich edycjach MLS Spartanwear, raz przegrał na punkty i raz wygrał efektownie przez nokaut. Tak czy tak walka z Arturem Kyszenko to ogromna szansa dla niego, ale trudno stawiać na naszego zawodnika bez doświadczenia w starciu z finalistą światowego turnieju K-1 MAX i uczestnikiem największych światowych imprez Kickboxingu i Muay Thai.

Turyński ma za sobą wiele amatorskich sukcesów i na pewno nie stoi na straconej pozycji z Mindaugasem Sakalauskasem z Litwy. Polak musi jednak walkę zakończyć przed czasem, bo w każdym innym wypadku litewscy sędziowie dadzą mu przegraną. Tak dzieje się od zawsze na litewskich ringach i nawet gale K-1 nie są wolne od stronniczości.

Z ciekawostek gali, warto odnotować walkę Białorusina Vitaliya Hurkou z Vaidasem Valanciusem i odgrzebanego z dalekiej przeszłości najlepszego w K-1 Belga Brechta Wallisa z litewskim komornikiem Martynasem Knyzelisem.