free templates joomla

Glory 7: Giorgio Petrosyan wygrywa! Groenhart pokonany! Wyniki!

Glory 7W sobotni wieczór 20-go kwietnia w Mediolanie we Włoszech, odbyła się się gala Kickboxingu Glory 7, organizowana przez holenderską grupę Glory Sport International (GSI). Gala była nieprawdopodobnie mocno obsadzona głównie przez najlepszych na świecie zawodników kategorii średniej i półciężkiej. W walce wieczoru dwukrotny mistrz K-1 MAX i mistrz Glory,  Giorgio Petrosyan (78-1-1, 35 KO’s) bez większych problemów pokonał Marokańczyka Hafid El Boustati (67-8-3, 19 KO’s) reprezentującego holenderski Kickboxing.
Popularrny "Doktor" z aptekarską precyzją nękał Marokańczyka i jego wyższość nie podlegała dyskusji w żadnej z rund. Petrosyan to aktualnie najlepszy zawodnik tej kategorii na świecie i w każdej walce udowadnia to dobitnie.

Drugi w hierarchii zawodnik kategorii do 70 kg w organizacji Glory czyli Robin Van Roosmalen (28-5-0, 19 KO’s) także pokazał swoją wartość. Holender obił solidnie aktualnego mistrza K1 MAX Murthela Groenharta (53-14-3, 29 KO’s) reperezentującego Surinam. Groenhart w ubiegłym roku wygrał w imponującym stylu finałuwy turniej MAX'a w Atenach, ale w Mediolanie nie istniał w walce z numerem dwa organizacji Glory. Mistrz K-1 MAX zapoznał się z deskami w pierwszej i drugiej rundzie. Było to swoiste porównanie wartości Glory i K-1 MAX. Niestety drugi zawodnik Glory jest lepszy od pierwszego w K-1 MAX. Po tym pojedynku taki wniosek jest oczywisty.

Wielką niespodzianką jest zwycięstwo twardego gruzińskiego karateki Davita Kiria (20-8-0, 6 KO), trenującego w Holandii nad Białorusinem Yurim Bessmertnym (32-11-1, 16 KO) znanym wcześniej jako Jurij Gorbaczow. Bessmertny to uznana marka w Europie i w 2011 roku triumfował w słynnym cyklu Dragon Series. Z kolei Kiria systematycznie pnie się w górę i w tym pojedynku pokazał kolejny raz, że jest już gotowy by znaleźć się w pierwszej czwórce światowego Kickboxingu w wadze do 70 kg.

Nie wszystko jednak na gali było idealne. Wielkim rozczarowaniem i gwizdami przyjęto werdykt w walce Holendra Michaela Duuta z Australijskim mistrzem świata Muay Thai Stevem McKinnonem. Australijczyk przegrał pierwsze starcie, zremisował drugie a trzecim ganiał Duuta po ringu podcinając i obijając mocno. Włoska publiczność zakochana jest w walkach Muay Thai i ceni bojową postawę stąd uznała MCKinnona za zwycięzcę. Fatalnie zakończyła się walka Chingiza Allazova z Białorusi z Maratem Grigorianem - Ormaninem mieszkającym w Holandii. Grigorian przestrzelił kopnięcie i obracał się trafiając łokciem w czoło nacierającego Allazova. Uderzenie rozcięło momentalnie głowę białoruskiego zawodnika i pojedynek przerwano ogłaszając remis.

Komplet wyników:

77 kg: Karapet Karapetyan (Armenia) pokonał Roberto Cocco (Włochy) przez decyzję 5-0 (149-138)
95 kg: Michael Duut (Holandia) pokonał Steve'a McKinnona (Australia) przez decyzję 5-0
67 kg: Kaopon Lek (Włochy) pokonał Sergio Wielzena (Belgia) przez decyzję 5-0 (147-128)
70 kg: Chingiz Allazov (Białoruś) vs. Marat Grigorian (Holandia) - Remis (kontuzja w 1 rundzie)
81 kg: Artem Levin (Rosja) pokonał Sahaka Parparyana (Holandia) przez decyzję 5-0 po extra 4 rundzie
+95 kg: Rico Verhoeven (Holandia) pokonał Jhonatę Diniza (Brazylia) przez decyzję 5-0 (15-130)
70 kg: Davit Kiria (Gruzja) pokonał Yuriya Bessmertny'ego (Białoruś) przez decyzję 5-0 (150-135)
70 kg: Robin van Roosmalen (Holandia) pokonał Murthela Groenharta (Surinam) przez decyzję 5-0

Main event
70 kg: Giorgio Petrosyan (Włochy) pokonał Hafida el Boustati (Maroko) przez decyzję 5-0 (150-130)