free templates joomla

SuperLiga MSW: wyniki drugiej kolejki!

SuperLiga MSWW czwartek 19-go kwietnia w hali na warszawskim Wale Miedzyszyńskim 626, miała miejsce druga edycja SuperLigi MSW, na której odbyło się cztery z pięciu zaplanowanych pojedynków. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy kategorii półciężkiej. Miało to swoją wymowę ponieważ trzy walki zakończone zostały przed upływem regulaminowego czasu i zajęły one znacznie mniej czasu niż rozbudowana oprawa wsparta na występach raperów i innych muzyków. Tak jednak często dzieje się w MMA, gdzie większość walk kończona jest przed czasem.

Tak właśnie stało się w walce bardziej doświadczonego Marcina Gułasia (3-4-1) z debiutującym Maksymilianem Zielińskim (0-1). Zawodnik z Gdyni potrzebował tylko minutę by zakończyć pojedynek kopnięciami i uderzeniami.

Zacięty bój stoczyli Adam Kowalski (2-1-1) z Olsztyna i Adam Zając (5-1-1) z Łodzi. Była to typowo remisowa walka. Pierwszą rundę wygrał Kowalski posyłając nawet na deski łodzianina. Druga odsłona należała do Zająca, który zanotował na koncie obalenie i dominował w tej rundzie. Zabrakło trzeciego starcia, które mogło pokazać kto jest lepszy a niejednomyślnie sędziowie wytypowali remis.

W kolejnym pojedynku Łukasz Brzeski (1-0) z Krakowa rozbił uderzeniami i kopnięciami w stójce a potem w parterze Piotra Sobotę (0-1). Zawodnik z Katowic bronił się w większości w tym pojedynku, ale finalnie pod gradem uderzeń skapitulował.

Jako ostatni w oktagonie zjawili się szczecinianin Tomasz Narkun (6-1) i Rafał Zawidzki (5-2) z Wrocławia. Walczący niegdyś w M-1 Narkun, nie miał problemów z punktowaniem Zawidzkiego przez ponad trzy minuty i założeniu mu gilotynowego duszenia, po którym walka została przerwana. Narkun to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników wagi półciężkiej i pokazał w tej walce, że nie tylko parter jest jego domeną. Imponował także stójką i silny fizycznie wrocławianin nie miał nić do powiedzenia także w tym elemencie.

Komplet wyników:

93 kg: Marcin Gułaś (Gdynia) pokonał Maksymiliana Zielińskiego (Bytom) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie rundzie (1:02 min)
93 kg: Adam Zając (Łodź) vs Adam Kowalski (Olsztyn) - Remis (19-19,19-19,19-18)
93 kg: Łukasz Brzeski (Kraków) pokonał Piotra Sobotę (Katowice) przez poddanie (uderzenia) w 1 rundzie (3:50 min)
93 kg: Tomasz Narkun (Szczecin) pokonał Rafała Zawidzkiego (Wrocław) przez poddanie (gilotynowe duszenie) w 1 rundzie (3:45 min)