free templates joomla

Damian Grabowski podpisał kontrakt z M-1 Global!

Damian GrabowskiNajlepszy polski zawodnik MMA wagi ciężkiej Damian Grabowski (16-1) podpisał kontrakt z największą europejską organizacją MMA jaką jest rosyjska M-1 Global. Polak wystąpi w niej już 23-go maja w Moskwie, gdzie w hali Crocus Expo odbędzie się gala M-1 Challenge 39. Informację potwierdziła rosyjska organizacja, jednak jeszcze bez nazwiska rywala dla fightera z Opola.

Zanim jednak Grabowski zadebiutuje na rosyjskim ringu, ma przed sobą jeszcze walkę w Polsce na gali MMA Attack 3 w dniu 27-go kwietnia. W ubiegłym roku Polak zakończył swoją przygodę z organizacją Bellator, gdzie odniósł dwa zwycięstwa i raz uległ na punkty mistrzowi organizacji Cole Konradowi.

Opolanin jest posiadaczem brązowego pasa w Brazylijskim Jiu-Jitsu, także z sukcesami sportowymi na koncie w tym sporcie odniesionymi w Brazylii. Głównym jego atutem są właśnie techniki parterowe. Na liście pokonanych przez niego zawodników są fighterzy, którzy walczyli w M-1 Global czy na rosyjskim rynku jak krajowy rywal Michał Kita czy były zawodnik UFC Eddie Sanchez. Polak wygrywał także z takimi fighterami jak Miodrag Petkovic, Joachim Ferreira, Scott Barrett czy zawodnik z ostatniego pojedynku Dave Huckaba.

Jak poinformował rosyjski portal mixfight.ru związany z M-1 Global podpisanie kontraktu było możliwe dzięki prezesowi klubu Fightspirit, Wiktorowi Daniszewskiemu, który zaprosił na galę Lions Fight 2 w zeszłym roku, Damiana jako gościa honorowego a jednocześnie także trenera Marka Sikory, który brał udział w tej imprezie. Wówczas rozpoczęto negocjacje z M-1 Global. Teoretycznie, o ile podczas walki na MMA Attack Polak nie dozna kontuzji to wystąpi w Moskwie pod szyldem teamu Fightspirit.

Obecnie Grabowski jest w obozie szkoleniowym w jednym z najsilniejszych klubów na świecie w USA czyli American Kickboxing Academy gdzie trenuje z mistrzem UFC w wadze ciężkiej Cainem Velasquezem i triumfatorem Strikeforce Grand Prix Danielem Cormierem.