free templates joomla

Międzynarodowy Otwarty Puchar Polski w Kickboxingu K-1 Rules: wyniki zawodów!

Sergej Maslobojev214 zawodników z 60 klubów walczących w formule K-1 Rules w konkurencjach Seniorów i Juniorów, wzięło udział w Międzynarodowym Otwartym Pucharze Polski w Kickboxingu, jaki odbył się w dniach od 12-go do 14-go kwietnia w Starachowicach. Imprezę organizował Polski Związek Kickboxingu i miejscowy klub Dragon Starachowice. Atrakcją zawodów był udział silnej ekipy z Litwy. Właśnie słynny Litwin Sergej Maslobojev znany z występów w bokserskim turnieju dla zawodników sportów walki, Bigger's Better, został najlepszym seniorem imprezy.

Silną konkurencją do tego trofeum dla niego był Jarosław Daschke z Gdańska walczący w kategorii półśredniej, ale Litwin w półfinale stoczył niełatwą walkę z Wojciechem Jastrzębskim z Lublina, którego doskonale zna z bokserskich walk w Bigger's Better. Polak dysponował przewagą masy (ponad 15 kg) i Maslobojev musiał uważać na silne ciosy naszego zawodnika. Ostatecznie wygrał stosunkiem głosów 2-1 i w finale spotkał się z utalentowanym 24 letnim Tomaszem Klimiukiem z Białegostoku. Białostoczanin miał jeszcze większą przewagę (ponad 200 cm - przyp. red.) warunków fizycznych, ale Maslobojev bokserskimi akcjami doprowadził do liczenia naszego zawodnika i to przesądziło o losach pojedynku i jego punktacji.

Analogicznie interkontynentalna mistrzyni WAKO Pro Iwona Nieroda z Diamentu Pstrągowa, została najlepszą zawodniczką imprezy w kategorii kobiet. Ona także w półfinale stoczyła ciężką walkę z Martą Chojnoską, utytułowaną zawodniczką znaną także z występów w formule MMA w organizacji KSW. Obie panie walczyły ze sobą po raz n-ty, a o wyniku zadecydowały głównie kary za przechwytywanie nogi rywalki przez Chojnoską.

Wśród juniorów za najlepszego uznano Jana Lodzika z LKSW Tajfun z Legionowa a Elżbieta Gerc z MKS Wicher Kobyłka została najlepszą juniorką tego PP. Nie było sensacji w kwestii triumfu drużynowego, bowiem KS Dragon Starachowice to uznana marka na kickboxerskim rynku i dodatkowo gospodarz imprezy. Klub wystawił rekordową liczbę 16 zawodników i ilość przełożyła się na jakość - klub zdobył pierwszą pozycję choć w dwóch kategoriach stawiło się tylko po jednym startującym.

Na uwagę zasługuje fakt, iż była to pierwsza impreza K-1 Rules punktowana przez sędziów za pomocą maszynek. PZKB w ten sposób przeprowadził już drugą imprezę po MP w Low-kicku i chyba będzie to standardowe rozwiązanie. Polscy sędziowie mają jeszcze niejaki problem z tymi urządzeniami. W sumie chyba nie wypaczyło to werdyktów a to jest najważniejsze.

Komplet wyników:

Seniorki

48 kg
1. Joanna Walkiewicz (Klub Sportowy Dragon Starachowice)

52 kg
1. Angelika Kosut (UKS Relaks Skarżysko-Kamienna)
2. Patrycja Krawczyk (Legion Głogów)

56 kg
1. Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa)
2. Małgorzata Dymus (Fighter Wrocław)
3. Anna Cora (Fight Club Knurów)
3. Marta Chojnowska (PSSW Tom Center)

60 kg
1. Kinga Siwa (Champion Gdańsk)
2. Agata Warzybok (Fighter Wrocław)
3. Monika Florek-Kurianowicz (Fight Team Kraków)
3. Joanna Walorska (Fight Team Kraków)

65 kg
1. Kamila Bałanda (Champion Gdańsk)
2. Marta Zagumna (Palestra Warszawa)
3. Aleksandra Piasecka (Hunter Gym)
3. Katarzyna Jaworska (Paco Team Katowice)

Juniorzy Młodsi

45 kg
1. Robert Siebyła (Klub Sportowy Dragon Starachowice)

48 kg
1. Karol Wójcik (AKS Niwka Sosnowiec)
2. Robert Soboń (SK Kick Boxing Kielce Soma-Gym)
3. Dawid Lutyński (Spartan Knurów)
3. Łukasz Łoboda (UKS Relaks Skarżysko-Kamienna)

51 kg
1. Kuryłek Patryk (MKS Wicher Kobyłka)

54 kg
1. Mariusz Lach (Legion Głogów)
2. Damian Borowiec (Toruński Klub Kickboxingu "Smok")
3. Ernest Kisiel (Klub Sportowy Dragon Starachowice)
3. Maciej Cender (SKSKB "Viktoria" Szydłowiec)

57 kg
1. Marcin Kaliński (Palestra Warszawa)
2. Rafał Sitek (MKS Wicher Kobyłka)

60 kg
1. Lucas Lechavicius (Litwa)
2. Kamil Walkiewicz (AKS Niwka Sosnowiec)
3. Maciej Krawcewicz (Wilk Grajewo)
3. Krzysztof Kucharzyk (Diament Pstrągowa)

63.5 kg
1. Kacper Muszyński (Armia Polkowice)
2. Michał Skowronek (KSW Sokół Jarosław)

67 kg
1. Dawid Pawlak (LZS Scorpion Krępice)
2. Miłosz Fluder (LZS Tarchlanka Tarchały Wielkie)
3. Marcin Pluta (RKSW Puncher Radom)
3. Mateusz Szarkowicz (Armia Polkowice)

71 kg
1. Filip Adamiok (Puncher Wrocław)
2. Jakub Bielawski (Centrum Sportów Walki Płock)
3. Radosław Szpojda (Hunter Gym)

81 kg
1. Rafał Gąszczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)
2. Jacek Miszta (Klub Sportowy Dragon Starachowice)

+81 kg
1. Konrad Krzepkowski (Klub Sportowy Dragon Starachowice)

Juniorki Starsze

52 kg
1. Magdalena Kaczor (Kohorta Poznań)
2. Angelika Białoszewska (Halny Nowy Sącz)

60 kg
1. Elżbieta Gerc (MKS Wicher Kobyłka)
2. Agnieszka Knop (AKS Niwka Sosnowiec)
3. Aleksandra Sosnowska (Wilk Grajewo)
3. Karolina Chochol (Miejski Klub Sportowy w Szczawnie-Zdroju)

65 kg
1. Natalia Kasprzycka (UKS Relaks Skarżysko-Kamienna)

70 kg
1. Martyna Mossur (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)

Juniorki Młodsze

56 kg
1. Angelika Skoczeń (Halny Nowy Sącz)
2. Patrycja Pamuła (Kokoro Gym Grudziądz)

60 kg
1. Jarosława Wawrzyniak (Łaski Klub Sztuk Walki)

Juniorzy Starsi

54 kg
1. Kasper Batra (LZS Scorpion Krępice)
2. Damian Chochół (Klub Sportowy Dragon Starachowice)

57 kg
1. Jacek Bochanysz (Legion Głogów)
2. Gabriel Loranty (Klub Sportowy Dragon Starachowice)
3. Tomasz Przekurat (Golden Dragon)
3. Aleksander Sanna (Kobe-Gym)

60 kg
1. Jan Lodzik (LKSW Tajfun)
2. Radosław Jeleniewicz (Legion Głogów)
3. Łukasz Motyka (SKSKB "Viktoria" Szydłowiec)
3. Marcin Maleszewski (Absortio Gym Rybnik)

63.5 kg
1. Mateusz Białecki (Toruński Klub Kickboxingu "Smok")
2. Michał Czerwiński (Alien Łódź)
3. Dominik Szmalec (Klub Sportowy Dragon Starachowice)
3. Kamil Bojanko (Street Fighter Warszawa)

67 kg
1. Jakub Filipek (Diament Pstrągowa)
2. Jan Naus (Litwa)
3. Adrian Ahmad (Rzeszowski Klub Sportów Walki)
3. Mateusz Kalinowski (Wilk Grajewo)

71 kg
1. Mateusz Kowalski (Champion Gdańsk)
2. Kamil Jaszczur (Puncher Wrocław)
3. Bartosz Dołbień (Palestra Warszawa)
3. Przemysław Witkowski (Paco Team Katowice)

75 kg
1. Kacper Frątczak (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)
2. Damian Strzecha (SKSKB "Viktoria" Szydłowiec)
3. Damian Waluch (Golden Dragon)
3. Paweł Gaszka (Absortio Gym Rybnik)

81 kg
1. Arkadiusz Kaszuba (Rzeszowski Klub Sportów Walki)
2. Robert Sobczyszyn (KSW Sokół Jarosław)
3. Adrian Pamięta (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)
3. Patryk Jagłowski (Corpus Gym Gdańsk)

86 kg
1. Adam Gaszka (Absortio Gym Rybnik)
2. Maciej Janowski (Gym-Fight Wrocław)
3. Patryk Zambrzycki (Legion Głogów)
3. Michał Gil (Human Białystok)

91 kg
1. Vejus Vietrinas (Litwa)
2. Paweł Sitek (Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin)

+91 kg
1. Denis Kuczyński (Legion Głogów)
2. Skrzypek Piotr (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)

Seniorzy

54 kg
1. Artiom Pogrebnoi (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra)
2. Łukasz Walczak (Akademia Walki Warszawa)

57 kg
1. Michał Królik (Paco Team Katowice)
2. Aleksander Kania (ASW Fighter Mogilany)

60 kg
1. Krzysztof Olszewski (Palestra Warszawa)
2. Łukasz Kubiak (Absortio Gym Rybnik)
3. Krzysztof Zygalski (KSW Sekret Gorzów)
3. Mateusz Jagielski (Paco Team Katowice)

63.5 kg
1. Michał Polak (KS Gwiazda Bydgoszcz)
2. Rafał Niestrzęba (Puncher Wrocław)
3. Dominik Matusz (Klub Sportowy Dragon Starachowice)
3. Tomasz Adamus (Klub Sportowy Dragon Starachowice)

67 kg
1. Jarosław Daschke (Champion Gdańsk)
2. Marcin Kret (Puncher Wrocław)
3. Paweł Nowakowski (Palestra Warszawa)
3. Krzysztof Lipowski (Palestra Warszawa)

71 kg
1. Henrikas Viksraitis (Litwa)
2. Kamil Urbański (Hunter Gym)
3. Michał Węcławek (Palestra Warszawa)
3. Piotr Szloser (Palestra Warszawa)

75 kg
1. Piotr Tryc (Palestra Warszawa)
2. Mateusz Kluczniok (Absortio Gym Rybnik)
3. Kamil Kamiński (Centrum Sportów Walki Płock)
3. Marek Szczepanek (PSSW Tom Center)

81 kg
1. Patryk Zdrojewski (Palestra Warszawa)
2. Piotr Stańczak (Palestra Warszawa)
3. Ruta Kamil (MKS Wicher Kobyłka)
3. Karol Cieślak (Palestra Warszawa)

86 kg
1. Dawid Kasperski (Klub Sportowy Dragon Starachowice)
2. Radosław Rydzewski (SK kick Boxing Kielce Soma-Gym)
3. Zbigniew Stawicki (Hunter Gym)
3. Mateusz Kubiszyn (KSW Sokół Jarosław)

91 kg
1. Kryspin Kalski (Kobe-Gym)
2. Mateusz Pluta (Puncher Wrocław)
3. Szymon Skrabucha (Rzeszowski Klub Sportów Walki)
3. Maciej Bobrowski ("Ring" Kraków)

+91 kg
1. Sergej Maslobojev (Litwa)
2. Tomasz Klimiuk (Human Białystok)
3. Wojciech Jastrzębski (MKS Kalina Lublin)
3. Marcin Szreder (Palestra Warszawa)