free templates joomla

Starcie Dave Herman vs Shane Del Rosario dodane do głównej karty walk UFC 162!

Dave HermanWracający z programu odwykowego Dave Herman (21-5) powróci do oktagonu podczas gali UFC 162, która odbędzie się 6-ego lipca w Las Vegas. Przeciwnikiem Hermana będzie weteran Strikeforce, zawodnik Muay Thai, Shane Del Rosario (11-2). Pojedynek będzie częścią karty głównej gali.

Dla Hermana będzie to powrót do oktagonu po 6-miesięcznym zawieszeniu spowodowanym znalezieniu w jego organizmie, po raz drugi w karierze, śladowych ilości marihuany. Zawodnik Team Quest tym razem jednak nie awanturował się i nie obiecywał inwigilacji kręgu znajomych, tylko dobrowolnie poddał się odwykowi. W UFC nie ma ostatnio dobrej passy, bowiem przegrał trzy kolejne pojedynki: z Roy'em Nelsonem, Stefanem Struvem i legendarnym Antonio Rodrigo Nogueirą. Właśnie po tej ostatniej walce na UFC 153 znaleziono w jego organizmie marihuanę.

Del Rosario również nie może ostatnich walk zaliczyć do udanych. W debiucie w UFC został zastopowany przez Chorwata, Stipe Miocicia. Następna walka z jego udziałem skończyła się nieco szybciej, a sprawcą nokautu na nim był ex-kickboxer, Patt Barry. W Strikeforce szło mu o wiele lepiej, gdzie wygrał trzy walki, a jego najcennieszym skalpem z tamtego okresu jest zwycięstwo nad Lavarem Johnsonem.

Walką wieczoru UFC 162 będzie pojedynek uznawanego za najlepszego zawodnika MMA bez podziału na kategorie wagowe, Andersona Silvy z perspektywicznym grapplerem, Chrisem Weidmanem. Ponadto zobaczymy Frankie Edgara w walce z Charlesem Oliveirą.