free templates joomla

Extreme Fighting Sports 3: Kornel Zapadka wygrywa w walce wieczoru! Wyniki!

EFS 3 - wyniki6 kwietnia w Koszlinie odbyła się trzecia edycja gali z cyklu Extreme Fighting Sports. Impreza miała się rozpocząć o godzinie 19.00 jednakże ze względu na dużą liczbę osób chętnych do zakupu biletu przedłużono pracę kas biletowych na Hali Widowiskowo-Sportowej, a gala rozpoczęła się z 40 minutowym opóźnieniem.

Zgromadzona w hali publiczność na samym początku została poinformowana, że z karty walk wypadł pojedynek Mateusza Teodorczuka z Rafałem Stańkiem. Jeszcze przed galą odwołano walkę Dawida Żywicy i Piotra Olszynki. Tym samym z dziewięciu planowanych wcześniej walk widzowie tego wieczora mogli obejrzeć siedem pojedynków.

W pierwszej walce w kategorii 84 kg mogliśmy oglądać Szymona Płoszaja i Damiana Oklińskiego debiutujących tą walką w MMA. Lepszym zawodnikiem w tym starciu okazał się Damian Okliński, który pokonał swojego przeciwnika przez poddanie (dźwignia na ramię, tzw. balacha) w 1 rundzie.

Druga walka rozgrywana była w kategorii open, a zmierzyli się w niej Adrian Gwioździk i Michał Wlazło (GKS Corpus).
Walka toczyła się głównie w parterze, ze znaczną przewagą Wlazły, który zasypał swojego przeciwnika serią ciosów, w konsekwencji których sędzia przerwał walkę.

W kolejnym pojedynku wystąpili debiutujący na zawodowym ringu MMA, Łukasz Kuncio z Koszalina oraz Michał Synuk ze Słupska. Walkę wygrał Kuncio przez poddanie swojego przeciwnika już w 1 rundzie.

Czwartą walką gali był pojedynek kobiet, w której widzowie mogli zobaczyć Annę Januszewską i Izabelę Badurek. Walka zakończyła się zwycięstwem Izabeli Badurek, która pokonała swoją rywalkę przez poddanie. Polecamy wywiad z Izą Badurek.

Piąty pojedynek, w którym oglądaliśmy Łukasza Sobiepana z Koszlina i Arbi Shamaeva, toczył się w kategorii wagowiej 70 kilogramów. Większość walki rozgrywała się w parterze, w którym lepszy okazał się Shamaev pokonując swojego oponenta przez poddanie (dźwignia na ramię).

W kolejnej walce, poprzedzającej walkę wieczoru, wystąpili Kacper Karski z Gdyni oraz Mateusz Ostrowski z Łodzi, dla których był to rewanż. Wcześniej obaj zawodnicy spotkali się na poprzedniej edycji gali, EFS 2.
Wówaczas walkę wygrał Ostrowski. Tym razem lepszym zawodnikiem okazał się Kacper karski, który zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Ostatnią walką na tej gali była oczywiście walka wieczoru, w której zmierzyli się Kornel Zapadka, reprezentujący Koszalin oraz Jarosław Tyszuk z Gorzowa Wielkopolskiego. W walce zwycięstwo odniósł Kornel Zapadka, który w drugiej rundzie poddał swojego przeciwnika zakładając mu dźwignię na ramię.

Poniżej zamieszczamy komplet wyników:

Walka wieczoru
93 kg.: Kornel Zapadka pokonał Jarosława Tyszuka przez poddanie (dźwignia na ramię) w 2 rundzie  

Pozostałe walki
84 kg.: Kacper Karski pokonał Mateusza Ostrowskiego przez jednogłośną decyzję
70 kg.: Arbi Shamaev pokonał Łukasza Sobiepana przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie
61 kg.: Izabela Badurek pokonała Annę Januszewską przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie
81 kg.: Łukasz Kuncio pokonał Michała Synaka przez poddanie (dźwignia na nogę) w 1 rundzie
Open.: Michał Wlazło pokonał Adriana Gwioździka przez TK w 1 rundzie
84 kg.: Damian Okliński pokonał Szymona Płoszaja przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie