free templates joomla

Gwiazda MMA i K-1, Remigijus Morkevicius aresztowany po bandyckim ataku na kobietę!

Remigijus Morkevicius30 letni litewski zawodnik MMA i Muay Thai  Remigijus "Remyga" Morkevicius został aresztowany w piątek 22 marca w Kownie na Litwie, po tym jak niesprowokowany zaatakował w centrum miasta kobietę kopnięciem w twarz, po którym straciła przytomność i została odwieziona do szpitala. Kobieta ma wstrząs mózgu, złamaną szczękę, uszkodzoną szyję i wybite zęby po ataku litewskiego bandyty, który po incydencie uciekł z miejsca. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring a świadkowie rozpoznali napastnika.

20 letnia kobieta z koleżanką jej i 12 letnią córką stała niedaleko baru, z którego wyszedł pijany gwiazdor MMA i K-1 MAX. Chwycił on za biodra jedną z nich a po obróceniu się jej natychmiast kopnął w twarz. 12 letnia dziewczyna będąca świadkiem zdarzenia jest w szoku i wymaga opieki psychologicznej podobnie jak ofiara ataku. Wstrząśnięci są także inni świadkowie i zbulwersowana jest opinia publiczna na Litwie, która rząda zdecydowanej reakcji.

Jak podają litewskie media w tym jeden z największzych portali DELFI - policja w Kownie miała dodatkowy problem przy zatrzymaniu chuligana, bowiem próbował stawiać opór. W związku z tym doszedł mu kolejny zarzut o ataku na policjanta.  Nie jest to pierwszy konflikt z prawem Morkeviciusa i miał on już zatargi w latach 2008, 2009, gdzie był podejrzany o kontakty z grupami przestępczymi a także na koncie miał atak na policjanta. Tym razem jednak sprawa jest wyjątkowo bulwersująca i na pewno czeka go wyrok. Ogólnie można już rzec, iż Morkevicius jako sportowiec i człowiek jest skończony.

Pochodzący z Kowna zawodnik był wizytówką litewskich sportów walki na świecie. Walczył w Japonii w organizacjach Heros, ZST i K-1. Był mistrzem w ZST i mistrzem litewskiej organizacji Bushido. Właśnie ta organizacja i jej szef odcięli się od niego, co udało nam się potwierdzić telefonicznie. Szef potężnej grupy MMA Bushido Donatas Simanaitis stwierdził, że w ciągu ostatnich pięciu lat Morkevicius walczył dla jego grupy czterokrotnie, w tym ostatni raz przed 1,5 rokiem. Zawsze były to trudne relacje. Grupa nie miala kontaktu z nim od długiego czasu a on sam nie przejawiał chęci walk.

Wywodzący się z Muay Thai zawodnik walczył z powodzeniem w MMA do 2007 roku, gdy miał wypadek samochodowy i poważny uraz kręgosłupa. Potem przerzucił się na K-1. W 2009 roku Morkevicius walczył w Warszawie z Michałem Głogowskim i oberwał straszliwe lanie. Przetrwał walkę i ku zdziwieniu wszystkich litewscy sędziowie wytypowali remis. Był to ukłon w stronę Morkeviciusa a Głogowski w ramach rekompensaty dostał szansę na walki w Japonii w organizacji K-1. W 2011 roku Morkevicius wystąpił w stolicy Litwy, Wilnie i znokautował Polaka Eliasza Jankowskiego w walce na zasadach K-1. Jak można stwierdzić ze smutną konstatacją - po karierze w K-1 i MMA, Litwin zdecydował się na kryminalną karierę "damskiego boksera".