free templates joomla

UFC on FUEL TV 9: sześć walk w karcie głównej!

UFC on FUEL TV 9Sześć pojedynków zostało oficjalnie dodanych do karty walk gali UFC on FUEL TV 9: Gustafsson vs. Mousasi. Co ciekawe w starciu poprzedzającym walkę wieczoru zobaczymy Ryana Couture (6-1 MMA, 0-0 UFC) i Rossa Pearsona (14-6 MMA, 6-3 UFC).

Walką wieczoru będzie starcie nadziei szwedzkiego MMA, Alexandra Gustafssona (15-1 MMA, 7-1 UFC) z byłym mistrzem Strikeforce, Gegard Mousasim (33-3-2 MMA, 0-0 UFC). Do walki dojdzie 6-go kwietnia 2013 w hali Ericsson Globe Arena w Sztokholmie.

Oprócz wspomnianej dwójki zobaczymy starcia Philip De Fries (9-2 MMA, 2-2 UFC) vs. Matt Mitrione (5-2 MMA, 5-2 UFC), Mike Easton (13-2 MMA, 3-1 UFC) vs. Brad Pickett (22-7 MMA, 2-2 UFC), Diego Brandao (15-8 MMA, 2-1 UFC) vs. Pablo Garza (12-3 MMA, 3-2 UFC), jak również walkę Akiry Corassaniego (10-3 MMA, 1-0 UFC) z Robertem Peraltą (16-3 MMA, 2-0 UFC).

Ryan Couture jest synem Randy'ego Couture członka Galerii Sław UFC. Zestawienie Ryana w walce poprzedzającej danie wieczoru jest na pewno sporym zaskoczeniem, gdyż jego ojciec popadł w konflikt z Daną Whitem, podpisując kontrakt ze Spike TV, które zrealizuje reality-show z organizacją numer 2 w światowym MMA, Bellator FC.
Dana powiedział, że Couture senior nie ma wstępu na gale UFC. Oznacza to, że w narożniku w szwedzkiej arenie nie pojawi się Randy. Dana dał wybór młodemu zawodnikowi, czy chciałby zostać w organizacji, czy też chce odejść.

Pearson wrócił do wagi lekkiej w grudniu tego roku, gdzie w trzeciej rundzie pokonał przez TKO George Sotiropoulos na gali UFC on FX 6 w Australii. Był to finał programu telewizyjnego, "TUF: Smashes" , gdzie obaj zawodnicy rywalizowali na stopie trenerskiej. Anglik jest zwycięzcą 9-go sezonu TUFA.  Po wygraniu programu walczył zarówno w wadze lekkiej jak i piórkowej. Potrafił wygrać walki z Siverem i Rileyem, aby zostać poddanym przez Cole'a Millera. Po porażce z Cubem Swansonem powrócił do wagi lekkiej. Patrząc na jego ostatnie walki to statystycznie wygrywa co drugą walkę, czy teraz będzie również tak samo?

Pierwotnie na UFC on FUEL TV 9 w walce poprzedzającej walkę wieczoru mieliśmy zobaczyć starcie kobiet, Miesha Tate vs. Cat Zingano. Jednakże po decyzji Vice-prezydenta UFC w Europie od spraw zarządzania, Garry Cooka, starcie zostało przeniesione na galę finałową TUF 17, gdyż zwyciężczyni zostanie trenerką w 18-ej edycji TUFA.

Karta Główna:

#  Alexander Gustafsson vs. Gegard Mousasi
#  Ryan Couture vs. Ross Pearson
#  Philip De Fries vs. Matt Mitrione
#  Mike Easton vs. Brad Pickett
#  Diego Brandao vs. Pablo Garza
#  Akira Corassani vs. Robert Peralta

Karta eliminacyjna :

#  Michael Johnson vs. Reza Madadi
#  Adlan Amagov vs. Chris Spang
#  Marcus Brimage vs. Conor McGregor
#  Ben Alloway vs. Ryan LaFlare
#  Michael Kuiper vs. Tom Lawlor
#  Papy Abedi vs. Besam Yousef
#  Adam Cella vs. Tor Troeng*

     * Pojedynek nie został oficjalnie potwierdzony przez UFC.