free templates joomla

KSW 22: wyniki na żywo!

KSW 22Zapraszamy do śledzenia na żywo wyników gali KSW 22 "Pride Time", która ma miejsce w sobotni wieczór 16-go marca w hali "Torwar" w Warszawie. Dwa główne wydarzenia to walka o pas mistrza wagi półciężkiej pomiędzy polskim obrońcą Janem Błachowiczem a chorwackim weteranem UFC Goranem Reljicem. W innym medialnym starciu polski mistrz olimpijski w Judo Paweł Nastula walczyć będzie z Amerykaninem Kevinem Asplundem. Także inne starcia jawią się bardzo interesująco, bowiem w roach głównych wystąpi czołówka polskiego i europejskiego MMA. Opinie na forum.


+93 kg: Kamil Waluś (3-1) vs Christos Piliafas (4-2)
Runda 1
Pojedynek lepiej rozpoczyna Kamil Waluś, który trafia lowkickiem. Piliafas próbuje od razu iść do obalenia. Wygląda to dość nieporadnie i Waluś broni to spokojnie. Amerykanin jest wyraźnie wolniejszy i kolejna próba kończy się sprowadzeniem do parteru, gdzie Pilifas próbuje przejść do oblenia za nogi. W kolejnej nieudolnej szarży Piliafas jest sprowadzony i obijany po ramieniu i głowie w tej samej pozycji. Po chwili klepie w matę na znak poddania.
Wynik: Kamil Waluś pokonał Christosa Piliafasa przez poddanie (uderzenia) w 1 rundzie

80 kg: Rafał Moks (6-6) vs. Marcin Naruszczka (11-1)
Runda 1
Rafał Moks zaczyna lepiej walkę rozbijając wewnętrznym lowkickiem. Potem przechodzi do obalenia i zalicza je skutecznie. Naruszczka sprytnie broni się i wysuwa wychodząc w dół. Po chwili wstaje mając założone gilotynowe duszenie, które zrywa. Po chwili znów powtarza się sytuacja z początku, gdzie po kilku lowkickach ponownie jest obalony i ponownie wstaje. Kolejna pułapka z gilotynowym duszeniem jednak okazuje się zabójcza dla zawodnika z Warszawy. Uchwycony za głowę nie może uwolnić się z chwytu. Próbuje skokiem rozbić tę technikę, ale Moks utrzymuje duszenie i po chwili Naruszczka odklepuje na znak poddania.
Wynik: Rafał Moks pokonał Marcina Naruszczkę przez poddanie (gilotynowe duszenie) w 1 rundzie

84 kg: Piotr Strus (8-1) vs Aziz Karaoglu (6-6)
Runda 1
Piotr Strus szybko sprowadza Karaoglu, który po chwili leży na plecach i broni się przed uderzeniami z góry. Walka w parterze trwa chwilę, ale Turek szybko wstaje. Niegroźnie otrzymuje uderzenie kolanem i sędzia przerywa walkę. Karaoglu nic nie jest i bój jest wznowiony. Turek atakuje a po chwili trafia silnym lewym sierpem. Strus pada na deski i próbuje bronić się na siedząco. Turek na przemian spycha mu głowę i bije.Seria uderzeń z góry po stablilacji pozycji jest sygnałem do przerwania walki dla sędziego, który ratuje Piotra Strusa od masakry.
Wynik: Aziz Karaoglu pokonał Piotra Strusa przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie

66 kg: Anzor Azhiev (3-0) vs. Pavel Svoboda (7-0)
Runda 1
Pavel Svoboda uprzedza akcję Anzora Azhieva i atakuje z doskoku. Trafia podbródkowym. Azhiev  szybko koryguje wszystko i obala rywala. Kontroluje walkę i trzyma rywala na ziemi obijając go. Po chwili walczą w stójce i Czech dalej naciera chaotycznie. Wchodząc do przodu nadziewa się na potężny prawy! Pada i zostaje trafiony na ziemi dwoma uderzeniami. To ciężki nokaut i Svoboda zostaje odwieziony do szpitala.
Wynik: Anzor Ahhiev pokonał Pavla Svobodę przez KO (uderzenia) w 1 rundzie


+93 kg: Karol Bedorf (8-2) vs. Oli Thompson (10-4)
Runda 1
Polak lepiej zaczyna lepiej pojedynek rozbijając Anglika lowkickami i uderzeniami bokserskimi. Thompson dostaje się w gilotynowe duszenie, ale ucieka Bedorfowi. Po chwili po silnym kopnieciu w nogi wywraca się się ale udaje mu się uciec. Sędzie przerywa, bo Anglik krwawi. Po wznowieniu wyższość Bedorfa nie podlega dyskusji. Runda dla Bedorfa.
Runda 2
Dwa lowkicki Bedorfa wyłączają Anglika i Thompson zmienia pozycję. Próbuje wejść w nogi ale widać, że spóźnia akcję i Bedorf punktuje go bez problemu. Polak daje powalczyć Thompsonowi i ten zaczyna sobie poczynać ciut śmielej w końcówce rundy. Widać, że Bedorf stracił trochę sił, ale zachowuje kontrolę nad wydarzeniami w ringu. Runda dla Bedorfa
Runda 3
Po rozpoczęciu rundy walka zostaje zatrzymana i jest wycierany ring. Bedorf korzysta ze szcześliwego zbiegu okoliczności i odpoczywa. Później jest fragment walki w stójce ale Polak po chwili jest obalony i do końca rundy broni się na plecach,. Runda nieznacznie dla Thompsona.
Wynik: Karol Bedorf pokonał Oli Thompsona przez decyzję 3-0

Co-main event
+93 kg: Paweł Nastula (4-4) vs. Kevin Asplund (15-3)
Runda 1
Nastula nie bawi się w walkę w stójce i klinczuje próbując obalić rywala zachaczeniem. Asplund zrywa klincz i atakuje Nastulę. Ten schodzi z linii i broni się, ale po chwili sprowadzado parteru Asplunda i obija go. Przy nadarzającej się okazji zakłada dźwignię na przedramię i tzw. americaną zmusza do poddania Amerykania.
Wynik: Paweł Nastula pokonał Kevina Asplunda przez dpoddanie (americana) w 1 rundzie

Main event
93 kg: Jan Błachowicz (16-3) vs. Goran Reljic (11-3)
Runda 1
Pojedynek zaczyna się od stójkowych prób uderzeń i kopnięć. Dokładniejszy jest Polak, który stopuje leworęcznego Chorwata pojedynczym, ale silnym prawym prostym. Błachowicz zmienia pozycję i trafia silnym niskim kopnięciem. Reljic ryzykuje i idzie do obalenia. Obala, ale po chwili dostaje się w dźwignię na ramię którą zastawił Polak. Błachowicz jest bliski poddania, pomagając sobie uderzeniami, ale czujny Reljic ucieka. Po chwili pracuje w parterze trzymając Polaka na plecach. Runda dla Reljica.
Runda 2
Błachowicz zaczyna pracować mocno w stójce i nie daje się obalić desperacko atakującemu Reljicowi. Ten w końcówce rundy łapie wysokie kopnięcie i cios podbródkowy, po którym leży za linami. Błachowicz podkręca tempo i ma  ewidentną przewagę w końcówce rundy. Runda dla Błachowicza.
Runda 3
Trzecia runda zaczyna się od dominacji w stójce Błachowicza. Polak notuje obalenie i stara się kontrolować walkę w parterze. Reljic jest bezradny i dopiero po długiej minucie udaje mu się wstać. Po chwili jest obijany ciosami i kopnięciami i znów sprowadzony do parteru. Tam rządzi Polak, który jest znacznie silniejszy fizycznie i do końca rundy kontroluje walkę. Runda dla Błachowicza.
Wynik: Jan Błachowicz pokonał Gorana Reljica przez decyzję 3-0