free templates joomla

UFC on FUEL TV 10: Ildemar Alcantara vs. Jason High

Ildemar AlcantaraWalka w wadze półśredniej pomiędzy Ildemarem Alcantarą (18-5 MMA, 1-0 UFC), a Jasonem Highem (16-3 MMA, 0-1 UFC) odbędzie się podczas czerwcowego UFC on FUEL TV 10. O zakontraktowaniu walki poinformował jeden z wiodących brazylijskich portali tatame.com.

Gala UFC on FUEL TV 10 będzie również galą finałową programu telewizyjnego "The Ultimate Fighter: Brazil 2". Odbędzie się ona 8 czerwca 2013 w hali Ginasio Paulo Sarasate w Fortaleza, Ceara w Brazylii. Pojedynek w wadze półśredniej będzie częścią karty wstępnej.

Ildemar Alcantara zadebiutował w UFC w starciu przeciwko swojemu rodakowi Wagnerowi Prado. Co ciekawe było to starcie w wadze półciężkiej, gdyż pierwotny przeciwnik Prado, Roger Hollett  doznał kontuzji. Alcantara wykorzystał swoją szansę serwując oponentowi dźwignię na kolano. Po swojej ostatniej walce zapowiedział, że chciałby zawalczyć w kategorii półśredniej.

Jason High wraca do UFC po trzyletniej przerwie. W debiucie przegrał przez decyzję z Charliem Brennamanem w ramach UFC Fight Night.
Była to jak dotąd jego ostatnia porażka w karierze. W kolejnych walkach z oktagonu wychodził w glorii i chwale, wygrywając siedem pojedynków z rzędu.  W kolejny starciach wygrywał z Jordanem Meinem i Hayato Sakurai poprzez decyzję. Po walce na japońskiej ziemi wygrał jedną walkę w Titan Fighting Championship przez duszenie gilotynowe. Dobra postawa w kolejnych starciach zaprocentowała akcesem w organizacji Strikeforce. Tam również wygrał trzy pojedynki pokonując po kolei Quinna Mulherna, Todda Moore'a, a w ostatniej walce w nieistniejącej już organizacji poddał Nate'a Moore'a.

Karta walk UFC on FUEL TV 10 prezentuje się następująco:

*  Antonio Rodrigo Nogueira vs. Fabricio Werdum
*  Rafael Cavalcante vs. Thiago Silva
*  John Hathaway vs. Erick Silva
*  Caio Magalhaes vs. Karlos Vemola
*  Derek Brunson vs. Ronny Markes
*  Ildemar Alcantara vs. Jason High