free templates joomla

Valhalla Battle of the Vikings: wyniki gali!

ValhallaW sobotę 9-go marca w Arhus w Danii miała miejsce gala sportów walki Valhalla: "Battle of the Vikings". W Ridehuset w oktagonalnej klatce przeprowadzono walki MMA Muay Thai i Kickboxingu. Była to trzecia impreza w historii organizacji i do tego zrobiona z ogromnym rozmachem. Główną częścią gali był ośmioosobowy turniej MMA wagi ciężkiej. Triumfował w nim reprezentujący Szwajcarię 23 letni Volkan Oezdemir (9-0), który w finale pokonał 27 letniego Walijczyka Davida Rounda (8-10).

Jedna z najbardziej perspektywicznych gwiazd MMA w Danii w wadze półśredniej czyli Nicolas Dalby (10-0) po raz drugi w karierze w rewanżowej walce pokonał Chorwata Ivice Trusceka (20-18). Dalby wygrał z nim raz na punkty w sierpniu 2012 a teraz powtórzył ten wynik. To oczywiście sukces, ale warto pamiętać, że Chorwat nazywany "Terrorystą" w 9 walkach zszedł 8 razy pokonany z czego sześć razy pod rząd wliczając w to sobotnią walkę. M.in. nasz Piotr Hallman zmusił go do poddania na własnym ringu.

Dobrze pokazał się także znany z MMA Attack 2 w Katowicach Damir Hadzovic (6-2), który napsuł krwi niegdyś Krzysztofowi Jotko. Bośniak mieszkający w Danii uporał się z doświadczonym Nic'iem Osei (10-6) ze Szwecji. Hadzovic rozbił go uderzeniami w drugiej rundzie. Bośniakowi, tak jak i Jotce trudno utrzymać wagę i tym razem bił się w tzw. catchweight do 81 kg.

W walkach Muay Thai, także nie brakowało emocji i polskich akcentów. Głównym wydarzeniem był pojedynek o pas mistrza świata WKN na zasadach Muay Thai. Młody 23 letni Ruslan Pathonka (13-3) porwał się na doświadczonego 29 letniego Taja Sanera Phromsorna (81-25). Sanera nazywanego "Benphet" pokonał na punkty w ubiegłym roku nasz Gerard Linder z Andrychowa i był to życiowy sukces polskiego fightera w Kickboxingu. Duńczyk zaś walczył z byłym mistrzem Lumpinee Boxing Stadium na zasadach tajskiego boksu.

Przy zaledwie 16 walce w karierze szybko przekonał się, że strojenie groźnych min na ważeniu to nie to samo co walka z zawodowcem, który zarabia walkami na życie. Potomek rosyjskich emigrantów został spacyfikowany uderzeniami łokciami i zakrwawiony dotrwał do trzeciej rundy, gdzie przed ciężkim nokautem uratował go sędzia. Tak więc Saner Phromsorn mieszkający w Szwecji, został mistrzem świata WKN na pełnych zasadach Muay Thai i to w klatce a nie na ringu.

Komplet wyników:

MMA Superfight
81 kg: Damir Hadzovic (Dania) pokonał Nica Osei (Dania) przez TKO w 2 rundzie
77 kg: Nicolas Dalby (Dania) pokonał Ivicę Trusceka (Chorwacja) przez decyzję 3-0

WKN European Championship Muay Thai
69,9 kg: Frank Madsen (Grenlandia) pokonał Valery Valkova (Bułgaria) przez TKO (kontuzja) w 4 rundzie

WKN World Championship Muay Thai
62,1 kg: Saner Phromsorn (Tajlandia) pokonał Ruslana Pathonka (Dania) przez TKO (uderzenia łokciem) w 3 rundzie

Turniej MMA
+93 kg: Volkan Oezdemir (Szwajcaria) pokonał Mohameda Benyaicha (Maroko) przez TKO w 1 rundzie
+93 kg: Benjamin Angelier (Francja) pokonał Marcusa Vänttinena (Finlandia) przez TKO w 1 rundzie
+93 kg: David Round (Walia) pokonał Omara Sylla (Senegal) przez TKO w 1 rundzie
+93 kg: Daniel Toledo (Hiszpania) pokonał Ndonda Kumbu (Holandia) przez TKO w 2 rundzie

Półfinały
+93 kg: Volkan Oezdemir pokonał Benjamina Angeliera przez TKO w 1 rundzie
+93 kg: David Round pokonał Davida Toledo przez TKO w 1 rundzie

Finał
+93 kg: Volkan Oezdemir pokonał Davida Rounda przez TKO w 1 rundzie