free templates joomla

Bellator 91: Attila Vegh mistrzem BFC! Wyniki!

Attila VeghDwóch europejskich zawodników MMA, Attila Vegh (29-4-2 MMA, 5-0 BFC) ze Słowacji i Christian M'Pumbu (18-5-1 MMA, 3-2 BFC) z Francji zmierzyło się o pas wagi półciężkiej podczas gali Bellator 91 w hali Santa Ana Star Center w Rio Rancho w Nowym Meksyku (USA). Wygrał Attila Vegh, który tak jak i M'Phumbu jest weteranem polskiego KSW. Dwie rzeczy są tu znamienne. Po pierwsze europejska rozgrywka o pas amerykańskiej organizacji.

 Pokazuje to, że na naszym kontynencie są prawdziwe talenty na światowym poziomie. Drugi fakt to smutna konstatacja, że niegdyś na naszej scenie pojawiali się utalentowani zawodnicy z Europy, którzy dziś dzielą i rządzą na światowych scenach.

Niestety zostali oni wymienieni przez zużytych weteranów z USA, którzy mają jeden wspólny mianownik - "był w UFC", co oznacza z grubsza, że nie spełnił oczekiwań w światowej elicie i został wyrzucony, ale nam dla dostarczenia satysfakcji wystarczy. Porównania Jaya Silva, Rodneya Wallace, Kendalla Grove, Terry Martina do Vegha i M'Pumbu czy choćby całej grupy rosyjskich talentów bijących się dziś w Bellatorze, ma się nijak. Europejczycy dają sobie doskonale radę w "drugiej lidze światowego MMA". Vegh dziś to "światowa klasa średnia" podobnie jak Aleksander Szlemenko czy Marcin Held i jest to powód do dumy.

Zwycięstwo w Vegha w Rio Rancho było punktowe, ale wyraźne na korzyść 27 letniego Słowaka, węgierskiego pochodzenia. Po wygraniu turnieju wagi półciężkiej, teraz sięgnął po kolejny życiowy sukces i wcale nie wygląda na to, że się zatrzyma. Niegdyś zarówno Vegh jak i M'Pumbu byli pokonani przez polskich zawodników Jurkowskiego i Błachowicza, ale dziś to już historia, która poszła mocno do przodu.

Komplet wyników:

Główna karta
93 kg: Attila Vegh pokonał Christiana M'Pumbu przez decyzję 3-0 (48-47, 49-46, 50-45)
70 kg: Saad Awad pokonał Willa Brooksa przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (0:43 min)
70 kg: David Rickels pokonał Jasona Fischera przez decyzję 3-0 (29-28, 30-27, 30-27)

Pozostałe
61 kg: Holly Holm pokonała Katie Merrill przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (3:02 min)
77 kg: Blas Avena pokonał Lenny Lovato Jr. przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:41 min)
66 kg: Andres Quintana pokonał Russella Wilsona przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (0:32 min)
61 kg: Ed West pokonał Josha Montoya przez KO (kopnięcie na głowę) w 2 rundzie (2:51 min)
61 kg: Adrian Cruz pokonał Nicka Gonzaleza przez poddanie (duszenie rękami) w 2 rundzie (3:00 min)
120 kg: Josh Appelt pokonał Josha Laniera przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (0:16 min)
84 kg: Brennan Ward pokonał Yaira Moguela przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (0:57 min)