free templates joomla

K-1 Global planuje 15 gal w 2013 roku! K-1 World GP we Wrocławiu w dniu 18 maja!

K-1 World GPAż 15 eventów planuje przeprowadzić organizacja K-1 Global w roku 2013. Wzmocniona grupą SuperKombat i MMA Bushido i w oparciu i najbardziej rozpoznawalny brand świata Kickboxingu chce stanowić alternatywę dla Glory Sports International (GSI), która w któtkim czasie wyrosła na najpoważniejszą organizację na świecie i największego rywala K-1.

K-1 Global zamierza wprowadzić nowy system eliminacji i to zarówno poprzez kwalifikacje turniejowe. Dotyczy to zarówno formuły K-1 MAX jak i wagi ciężkiej czyli K-1 jak też nowo wprowadzonych wag, z których debiut kategorii do 85 kg nastąpi już 30 marca na gali w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie.  Całość rywalizacji rozpocznie gala w zasadzie końcowa K-1 World GP 2012, która jest zaległą imprezą z końca 2012 przeniesioną do Zagrzebia w Chorwacji na 15 marca. Końcowa rywalizacja to tradycyjnie listapad dla K-1 MAX i grudzień dla K-1.

Dla polskich fanów mamy miłą informację, iż jedna z kwalifikacji do rywalizacji w K-1 MAX (70 kg) odbędzie się w w Polsce! Dokładnie stanie się to 18 maja w słynącym z kickboxerskich tradycji Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska po raz pierwszy będzie gościć będzie imprezę tej rangi, ale warto wiedzieć, że w 2004 roku odbyła się tam pierwsza polska impreza Grand Prix K1 Open z udziałem sław polskiego K-1: jak Marcin Różalski czy Rafał Petertil. Oczywiście nie miała ona nic wspólnego z oficjalnym brandem K-1, ale była ważna jako jedna z pierwszych zawodowych imprez Kickboxingu na zasadach K-1 na polskim rynku. W planach organizacji K-1Global w tym roku możliwa jest przynajmniej jeszcze jedna impreza w Polsce pod koniec roku. Na razie pewne jest, iż szerokim łukiem ominięta będzie Warszawa. Dwie inne lokalizacje to Katowice i Gdańsk, ale to melodia przyszłości.

Trudno na razie mówić o modelu rywalizacji we Wrocławiu, ale na pewno na gali w tzw. superfight wystąpi kilku czołowych polskich zawodników jak Mariusz Cieśliński, Paweł Jędrzejczyk czy Gerard Linder. Wymienieni trzej wyrazieli chęć udziału i ich kandydatury są znane K-1 Global. W turniejowej rywalizacji do 70 kg, pewne miejsce, mieć będzie Rafał Dudek z Nowego Sącza. Poza nim brane są pod uwagę kandydatury młodych zawodników jak Kamil Boszko z Warszawy, Radosław i Łukasz Demczur z Poznania. Ci młodzi fighterzy nawet jeśli nie trafią do turnieju głównego to być może szansę dostaną w walkach rezerwowych lub na turnieju w Wilnie w kwietniu, gdzie także będzie szansa na udział polskich fighterów. Wkrótce naszym czytelnikom podamy więcej szczegółów.

K-1 Events


http://www.fightsport.pl/images/images_strony/20100328_k-1_wgp_warsaw_slowinski_gluhov_2.jpg