free templates joomla

Deep 61 Impact: Kazuhiro Nakamura, Ken Hasegawa, Kazunori Yokota z pasami! Wyniki!

Kazuhiro NakamuraW sobotę 16-go lutego w stolicy Japonii, Tokio odbyła się kolejna gala Deep 61 Impact. Tym razem impreza miała wyjątkowy charakter z uwagi na trzy walki o pasy i wyłonienie finalistów turnieju wagi koguciej. W walce wieczoru, której stawką był pas wagi piórkowej 34 letni mistrz Kazunori Yokota (17-53) pokonał pretendenta Shoji Maruyamę (12-81).

Były fighter teamu Grabaka wygrał z nim po raz drugi w karierze pokonał samuraja. Ich pierwsza walka odbyła się w lecie 2011 roku i zxakończyła się także wygraną o pięć lat starszego Yokoty znanego z występów w Sengoku a ostatnio nawet w Abu Dhabi w Emiratach Arabskich.

Pas wagi średniej zdobył 33-letni weteran UFC, Pride i Sengoku słynny judoka Kazuhiro Nakamura (17-11), który pokonał Young Choi (16-9-2) zwanego "Ryo" także przez decyzję. W wadze open doszło do finału turnieju i zarazem określenia mistrza został nim w wadze open doszło do finału turnieju. Mistrzem został 25 letni Ken Hasegawa (6-0), który przez decyzję wygrał z Seigo Mizuguchim (11-14) liczącym 37 lat.

W finale turnieju wagi piórkowej spotkają się zaś Daiki "DJ taiki" Hata (15-9-7), który jest bez porażki w siedmiu ostatnich walkach i który wszedł do finału po zwycięstwie nad Toshiaki Kitadą (14-6-4). Drugi finalista to legendarny już Masakazu Imanari (27-11-2), który pokonał decyzję sędziego na weterana ZST Kenichi Ito (10-10-8). Z uwagi na klasę rywala i to, że jest to równolatek 37 letniego mistrza "skrętówek" to chyba nie jest to czego wielu po nim oczekiwało. Imanari kręcił, kręcił swoje techniki na nogi w tej walce, ale Ito bronił się mądrze mimo kontuzji i udało mu się dotrwać do końca walki. Daiki Hata jeśli wygrał z Imanarim zapewne spotka się z aktualnym mistrzem wgi koguciej Deep Yoshiro Maedą.

Galę oglądało 1.650 w Korakuen Hall i poza walkami o pasy warto zwrócić uwagę na start Yuya Shirai (23-12-1), który pokonał Yuki Okano (5-5). Shirai odzyskał moralepo nieudanych wojażach w Singapurze i Belgii, gdzie przegrał z Fabricio Monteiro i Tommy Depretem. Rywal także zaliczył wpadkę na rosyjskiej gali ProFC z Beslanem Isaevem i powrót na japońskie własne śmieci nie był udany.

Także ciekawy był powrót bardzo perspektywicznego 21 letniego Koreańczyka Doo Ho Choi (10-1), który powraca po skandalu z szefostwem Deep. Pokonał on zawodnika Yoshida Dojo, Tatsunao Nagakurę (7-4) przez techniczny nokaut osiągając ósme z rzędu zwycięstwo. Prawdopodobnie powalczy on o pas wagi piórkowej, o ile wcześniej nie zostanie przechwycony przez którąś z dużych organizacji jak UFC czy One FC. Warto przyjrzeć się temu zawodnikowi w dalszej perspektywie.

Komplet wyników:

Walki otwarcia
LW: Tatsuya Tomomi pokonał Takahiro Kato przez decyzję 3-0
FW: Keiji 'Cage' Sakuta pokonał Kazuyoshi Kiyama przez decyzję 3-0

LW: Hidetora pokonał Hidenobu Koike przez decyzję 3-0
BW: Daisuke Endo pokonał Naohiro 'Chokugeki Gamon' Mizuno przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:23 min)
WW: Yuta pokonał Naoki Samukawa przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:01 min)
WW: Yuya Shirai pokonał Yuki Okano przez decyzję 3-0
FW: Doo Ho Choi pokonał Tatsunao Nagakura przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 2 rundzie (4:14 min)

Półfinały turnieju wagi koguciej
BW: DJ.taiki pokonał Toshiaki Kitada przez decyzję 3-0
BW: Masakazu Imanari pokonał Kenichi Ito przez decyzję 3-0

Finał DEEP Megaton
Open: Ken Hasegawa pokonał Seigo przez decyzję 3-0

Walka o pas wagi średniej DEEP
MW: Kazuhiro Nakamura pokonał RYO przez decyzję 3-0

Walka o pas wagi piórkowej DEEP
FW: Kazunori Yokota pokonał Shoji przez decyzję 3-0