free templates joomla

Joanna Jędrzejczyk zdobywa pas WBKF w Japonii!

Joanna JędrzejczykKilkukrotna polska mistrzyni świata i najbardziej utytułowana zawodniczka Muay Thai, Joanna Jędrzejczyk z klubu Arrachion Olsztyn, zdobyła pas kickboxerskiej organizacji WBKF (World Budokai Federation) w wadze piórkowej (56 kg) podczas swojego występu na gali Kick Fist 9 Part. 2. Impreza odbyła się w niedzielę 17-go lutego w hali Differ Ariake w stolicy Japonii, Tokio. Polka jednogłośnie na punkty po pięciorundowej walce pokonała Japonkę Azumę z gymu y-park.

Sędziowie punktowali: 50-47,49-47,49-48 - wszyscy dla Jędrzejczyk. To kolejny sukces polskiej mistrzynii w Japonii. Joanna walczyła już w Kraju Kwitnącej Wiśni dwa razy i nigdy nie przegrała tam walki. Japonka to mistrzyni silnej japońskiej organizacji NJKF, która także w tym dniu przeprowadzała mocny event a gala z naszą zawodniczką była jedną z dwóch najważniejszych tego dnia w Japonii.

Podczas gali walczyli najlepsi japońscy zawodnicy Muay Thai i silni zawodnicy z Tajlandii. Dwie najważniejsze walki gali były właśnie japońsko - tajskimi konfrontacjami. Pojedynki wygrali m.in. mistrz Rajadamnern Shirimonkon i mistrz świata WPMF Kanongsuk. Pojedynek Polki i Japonki był trzecim pod względem ważności na tej gali. Zawodnicze towarzyszył trener Paweł Derlacz i poniżej jego relacja:

Po bardzo ciężkiej 5-rundowej walce na gali Differ Ariake 17.02.2013r. w Tokyo Joanna Jędrzejczyk,zawodniczka olsztyńskiego Arrachionu zwyciężyła na punkty. Azuma okazała się bardzo silną fizycznie przeciwniczką, biła bardzo mocno i broniła się dobrze. Pierwsza runda spokojna, na wyczucie, Asia częściej atakowała,ale Azuma dobrze się broniła. W drugiej rundzie Asia zaczęła walczyć z kontry,bo kontrataki te były skuteczniejsze, celniejsze i szybsze. Celne kopnięcia frontalne Asi w głowę i tułów również naliczały cenne punkty.

W trakcie walki w połowie trzeciej rundy trener Paweł Derlacz zmienił taktykę,gdyż Azuma opuszczała lewą rękę i Asia zaczęła trafiać prawym sierpowym na głowę. Ciosy okazały się bardzo trafne i po kolejnym dobrym trafieniu Azuma padła,ale wstała.Można zaliczyć to na pewno jako knockdown i przewaga była po stronie Asi. Azuma pokazała twardą,konsekwentną szkołę,pracowała dobrym lowkickiem i midlekickiem.Jednak to zawodniczka Arrachionu przekonała sędziów do swojej wygranej i ostatecznie została mistrzynią organizacji WBKF i promotorzy już zapowiedzieli następne starty w Japonii.

Dziękujemy jeszcze raz sponsorom:firmie Stayer Elektronarzędzia,Dachland, Pit Bull,Worldbox, EndorfinaJeans.com, OSW,The Winners, Zaproszenia-olsztyn.pl za pomoc i wsparcie ,a fanom i kibicom za wiarę i trzymane kciuki:).To nasza wspólna wygrana i Arrachion znowu górą i znowu w Japonii.Oby tak dalej!!!