free templates joomla

TUF 17 Finale: Miesha Tate vs. Cat Zingano!

Cat Zingano vs Miesha Tate Była mistrzyni Strikeforce w kategorii koguciej, Miesha Tate (13-3 MMA, 0-0 UFC), zmierzy się z Cat Zingano (7-0 MMA, 0-0 UFC) podczas kwietniowej gali UFC, The Ultimate Fighter 17 Finale. Wiadomość została oficjalnie potwierdzona w poniedziałek popołudniu.

Finał 17-go sezonu TUF'a odbędzie się 13 kwietnia 2013 w The Joint at Hard Rock Hotel & Casino w Las Vegas. Będzie to druga walka kobiet w historii organizacji UFC.

Miesha Tate zdobyła mistrzostwo w organizacji Strikeforce w lipcu 2011 roku. Wówczas w czwartej rundzie walki o pas poddała Marloes Coenen. Jednakże w pierwszej walce w obronie pasa mistrzowskiego musiała uznać wyższość Rondy Rousey. Została poddana w tradycyjny sposób, można powiedzieć znak firmowy Rondy, dźwignią na staw łokciowy. Tate wytrzymała najdłużej ze wszystkich przeciwniczek obecnej mistrzyni UFC. Mało brakowało a pierwszy raz w karierze Rousey nie skończyłaby pojedynku w pierwszej rundzie.

Po porażce z Rousey, Miesha Tate wygrała przez poddanie z Julie Kedzie w sierpniu 2012-go roku. Dziewięć z trzynastu walk wygrała przed czasem.

Cat Zingano jest niepokonana w zawodowej karierze. Sześć z siedmiu walk wygrała przed czasem. W październikowym starciu poprzez duszenie zza pleców poddała Raquel Pennington. Był to dla niej debiut w organizacji Invicta FC.
Zingano chcąc się w dalszym ciągu rozwijać podpisała kontrakt z organizacją Strikeforce. Do podpisania kontraktu doszło w sierpniu natomiast miesiąc później miała walczyć z Amandą Nunes. Niestety gala została odwołana.

Zingano, wywodząca się z brazylijskiego jiu-jitsu, zanim przeszła w 2008 roku na zawodowstwo, odniosła zwycięstwa nad takimi zawodniczkami jak: Carina Damm i Barb Honchak.

Pierwsza walka kobiet w UFC odbędzie się już 23-go lutego na gali UFC 157, gdzie  Ronda Rousey będzie broniła pasa mistrzowskiego w kategorii koguciej.  Jej przeciwniczką będzie ex-Marines, Liz Carmouche.