free templates joomla

Lumpinee Stadium: Singdam Kiatmoo9 i zwycięża Nong-O!

Lumpinee StadiumWe wtorek 31-go lipca na słynnym Lumpinee Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku, odbyła się gala Superfight Punpanmuang, podczas której doszło do szeregu interesujących pojedynków Muay Thai. W głównej walce wieczoru odbył się zaległy pojedynek zawodników wagi lekkiej (60,4 kg) Nong-O z gymu Sit Or i Singdama Kiatmoo9.

Co ciekawe był to dziewiąty (!) pojedynek między nimi od 2008 roku. Do tej pory czterokrotnie wygrywał Nong-O, trzy razy był pokonany a raz pomiędzy nimi wypunktowano remis. Jeden raz w 2010 roku walczyli ze sobą dodatkową szóstą rundę w finale turnieju Yod Muay Champions Cup 60kg, który odbył się na terenie...Japonii. Tym razem będący wyraźnie na fali Singdam Kiatmoo9 zwyciężył odwiecznego rywala i być może dostanie szansę walki o tytuł mistrza Lumpinee.

W innych walkach cenne zwycięstwo odniósł Phetboonchu, który pokonał Wanchalerma na punkty. Prawdziwą sensacją była wygrana Deselleka nad F16 po wysokim kopnięciu na głowę. F16 był przymierzany do walki nawet z Saenchai i na pewno z zawodników najmłodszej generacji najbardziej perspektywicznym w wadze lekkieej i superlekkiej. Zwycięstwa odnieśli także Phetpanomrong, Sitisak, Palangtip i Chailek. Wszyscy na punkty.