free templates joomla

Tito Ortiz: z Christiane Santos poprosiliśmy o rozwiązanie umowy z UFC!

Christiane Cyborg SantosByły mistrz UFC w wadze półciężkiej Tito Ortiz będący dziś managerem Brazylijki Christiane "Cyborg" Santos (10-1) ujawnił, iż zwrócił się do organizacji Ultimate Fighting Championship o rozwiązanie umowy jego klientki. Ortiz wystąpił w programie "Inside MMA", gdzie przedstawił sytuację byłej mistrzyni Strikeforce i trudności jakie wynikły podczas rozmów z Daną White, prezesem UFC.

"Czekamy na odpowiedź z UFC. Poprosiliśmy o zwolnienie z kontraktu Santos i omawialiśmy to z Daną w czwartek. Zasugerował, żebyśmy stoczyli resztę walk z kontraktu w UFC, a następnie przeszli do Invicta FC. Poinformowałem Christiane o tym, ale odmówiła i poprosiliśmy o rozwiązaniu umowy" - powiedział dziennikarzom Tito.

Jak wydaje się główną przeszkodą w porozumieniu jest niemożność doprowadzenia do walki Rondy Rousey z brazylijską mistrzynią, która nie widzi siebie w wadze koguciej (ok. 61 kg) a Rousey nie chce słyszeć o wyższym limicie. Organizacja Strikeforce i UFC sporo zainwestowały w Amerykankę i dziś to ona ma mocną pozycję. Pojedynek na pewno przy mocach reklamowych UFC byłby absolutnym hitem, gdyby nie wagowe przeszkody.

"Każdy chce zobaczyć jak Rousey walczy z Santos, byliśmy zalewani wiadomościami na Twitterze. Próbowałem wiele razy przekonać Christiane, ale ona powiedziała, że zgodzi się podpisać kontrakt na trzy walki i w czwartej spotkać z Rondą. Ale tylko wtedy, gdy odbywa się w catchweight do 63,5 kg a nie w kategorii do 61 kg, gdzie występuje Ronda" - mówił Ortiz.

Jak pamięta większość fanów, Santos miała kilka razy problemy ze zmieszczeniem się w swojej kategorii piórkowej (66 kg) a zejście o kolejnych pięć i utrzymanie w miarę dobrej dyspozycji byłoby cudem. Doskonale wie o tym Rousey i Dana White, ale wydaje się, że w ewentualnej walce Ronda wkalkulowała spory udział czynników wagowych.

"Schudnąć do 61 kg jest fizycznie niemożliwe. Mężczyźni mają o wiele łatwiejsze zbijanie i nasze ciało ma więcej wody. Tak radykalne ścięcie wagi przez Santos będzie miało wpływ na jej zdrowie. Ona planuje mieć dzieci w przyszłości i nie chce ryzykować dla kariery" powiedział manager zawodniczki, choć z drugą częścią tej wypowiedzi trudniej się zgodzić patrząc jak Santos brała środki dopingowe, na których zaliczyła wpadkę. "Nie zrobimy nic innego tutaj, bo w UFC nie ma wagi do 65,5 kg, w której występowała Santos. Tak szybko, jak porozliczamy wszystko, to znajdziemy jej inną pracę i zobaczycie, jak "Cyborg" rozbija buzie innych kobiet" - zapowiedział z Ortiz.